Két vereséget követően óriási elánnal kezdett a Lions a PVSK elleni hazai meccsen. Jó védőmunkával és pontos támadásvezetéssel bő három perc után 9-2-es előnyre tett szert, így a vendégcsapat máris időkérésre kényszerült.

Az oroszlányi henger tovább folytatódott, hátul labdaszerzések és blokkok, elől gyönyörű támadások jellemezték a csapat játékát. 21-6 után némileg magára talált a vendégcsapat, de a negyed végén így is 31-18-at mutatott az eredményjelző.

A parádés játék a második negyedben is folytatódott, a védekezés szinte tökéletesen működött, miközben elől is becsülettel termelte a pontokat a hazai csapat, helyenként egészen látványos támadások után. A játék képét látva egyáltalán nem volt túlzó a 61-28-as félidei vezetés.

A harmadik felvonásban is folytatódott a hazai pontzuhatag, aminek alapját a kiváló lepattanózás jelentette. Bár a szigorú védekezés némileg enyhült, az OSE újabb nyolc pontot rakott félidei előnyéhez.

A negyedik negyedre eldőltek a lényeges kérdések, ekkor már igazi örömkosárlabdát láthatott a jó játékért méltán hálás, azt vastapssal jutalmazó közönség.

Vavra András: Dolgoztunk azon, hogy a védekezés összeálljon. Az első félidőben ez sikerült, a másodikban voltak hibák. Támadásban sokszor a lehető legjobb megoldást választottuk. Remélem, ezzel kimásztunk a gödörből és elkapjuk a fonalat.

OSE Lions-PVSK 113-66 (31-18, 30-10, 30-22, 22-16)
Oroszlány, 800 néző, vezette: Jurák K., Gaál I.
OSE: Lewis 16, Kovács 11/3, Wehner 14/3, Varga 12, Zsíros 16/12.
Csere: Kiss 10/3, Burai 11/3, Gorzsás 12, Keller 1, Zrinyi 6, Horváth 4, Joó.
Vezetőedző: Vavra András

2017. február 04., 12:31