A vártnál gyengébb játékkal, különösen a védekezésben mutatott rosszabb teljesítménnyel is megszerezte a győzelmet az Oroszlány a Pécs elleni összecsapáson.

A mérkőzés elején az oroszlányiak a gyenge védekezés mellett támadásban sem remekeltek, így a több meghatározó játékosát nélkülöző vendéggárda fokozatosan elhúzott, a második negyed elején azonban az OSE átvette a vezetést.

A harmadik negyed közepén már 17 ponttal is vezetett a Lions, ekkor végleg eldőlni látszott a mérkőzés. A vendégek azonban nem így gondolták, a végig kiválóan játszó, 33 pontot szerző és a mezőny legjobbjának bizonyuló Berkics Bence révén a záró negyed közepén feljöttek négy pontra.

A vártnál gyengébben játszó OSE győzelmét azonban így sem fenyegette veszély, az ötödik meccsén ötödik győzelmét arató Lions így továbbra is vezeti a bajnokságot. Az sem mindennapi egyébként, hogy a két csapat összesen 59 (!) szabálytalanságot követett el a mérkőzésen (a hazaiak egyel többet faultoltak).

Vavra András: – Értetlenül állok a csapat hozzáállása előtt. Már az öltözőben is megbeszéltük, hogy senkit sem szabad lebecsülni, így a most gyengébb kerettel érkező pécsieket sem, mert ezzel a saját dolgunkat nehezítjük meg. Kovács Gábor hiánya miatt mindenkinek többet kellett volna vállalnia, de ez nem igazán jött össze. A kétszer öt percnyi jó védekezés is nagyon kevés, ez a jövőben nem lesz elég. Gratulálok a Pécsnek.

OSE Lions–Pécsi VSK 92-86 (23-25, 30-20, 21-20, 18-21)
Oroszlány, 739 néző, vezette: Esztergályos R., Tóth K., Sabáli L.
OSE Lions: Kiss K. 7, Balla 3, Bödör 9, Spagnolo 8, Illés 9.
Csere: Madár 22/9, Kiss Á., Burai 18/3, Schuj, Zsíros 11/3, Sömenek 5/3. Edző: Vavra András.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 12-24, 14. perc: 34-29, 27. perc: 68-51, 38. perc: 88-84.