Hír | Sport

Bár a zsinórban tizedik bajnoki győzelmére készülő OSE volt a mérkőzés esélyese, nem szabad elfelejteni, hogy a Vasas a tavalyi bajnoki döntőn, majd a februári Hepp-kupa elődöntőn is jobbnak bizonyult a Lions-nál.

Ideges hangulatban kezdődött a találkozó, mindkét csapat sokat hibázott, emellett a játékvezetők ítéletei is gyakran borzolták a kedélyeket. A színvonal továbbra is alacsony volt, de a Lions növelte előnyét és magabiztos vezetés mellett várhatta a záró játékrészt – ott azonban gyakorlatilag szétesett az OSE támadójátéka, ezt kihasználva kiegyenlített a Vasas, majd a hosszabbításban a győzelmet is kiharcolta.

Nem mehetünk el szó nélkül a mérkőzés után történtek mellett: veretlenség elvesztése (bár az első hely továbbra is megvan) ide, hibás játékvezetői ítéletek oda, a találkozó során (ezúttal is) példásan szurkoló B-közép az ellenféllel szemben tanúsított, tettlegességig fajuló magatartása sehol sem tolerálható.

Vavra András: – Az első három negyedben megengedhetetlen színvonalú játékvezetés folyt a pályán. Ennek ellenére tizenegy pontos előnnyel kezdtük a záró negyedet, ott azonban rengeteg fegyelmezetlenséget és hibát követtünk el, ami végül a vereségünkhöz vezetett.

• OSE Lions–Vasas Akadémia 88-89 (20-14, 19-19, 23-18, 14-25, 12-13) – hosszabbítás után
  • Oroszlány, 700 néző, vezette: Hervay T., Goda L., Csabai-Kaskötő B.
  • OSE Lions: Kiss K. 9/3, Kovács 6, Spagnolo 18, Illés 17/9, Zsíros 5/3. Csere: Madár 21/12, Kiss Á., Bödör 2, Burai 4, Sömenek 6. Edző: Vavra András.
  • Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-4, 16. perc: 32-24, 27. perc: 56-42, 35. perc: 64-64, 44. perc: 81-85.

fotó: Babér Zoltán