Hír | Sport

Többször is vesztett helyzetből felállva harcolta ki a minimális különbségű győzelmet az OSE Lions Nyíregyházán. A bajnokság eddigi talán legnehezebb mérkőzése elé nézett a listavezető OSE Lions, amely ezúttal a harmadik helyen álló Nyíregyháza otthonába látogatott.

A meccs elején elhúzott a házigazda, a vendégek azonban jó cserékkel és időkérésekkel kimásztak a gödörből, és a harmadik negyedben a vezetést is átvették. A záró játékrészben felváltva vezettek a csapatok, a végjátékot azonban az Oroszlány bírta jobban idegekkel és roppant fontos sikert aratva közelebb került az alapszakasz megnyeréséhez.

Vavra András: – Nehezen lendültünk játékba, de a kezdeti hullámvölgy után hatalmas szívvel és kellő higgadtsággal megnyertük a mérkőzést. Nagy fegyvertény ez a győzelem, gratulálok a csapatnak.

• NB I. B., Piros csoport, férfi, 16. forduló
  • Nyíregyháza Blue Sharks–OSE Lions: 84-85 (23-21, 20-22, 19-21, 22-21)
  • Nyíregyháza, vezette: Válé F., Lengyel Á., Szalai Zs.
  • OSE Lions: Kovács 15/3, Spagnolo 17, Illés 16/6, Kiss K. 8, Zsíros 3/3. Csere: Madár 11, Kiss Á., Sömenek 3, Bödör 12. Edző: Vavra András.
  • Az eredmény alakulása: 6. perc: 20-7, 14. perc: 36-23, 25. perc: 50-55, 35. perc: 72-73.