Kategória: egészség
Bensőséges ünnepség keretében emlékeztek meg az oroszlányi Szakorvosi Rendelőintézet dolgozói Semmelweis Ignácról
2019. June 27., Thursday
Szigorodott a szabályozás, megszűnt a július 1-jei „türelmi idő” a parlagfű elleni védekezésben
2019. June 24., Monday
Harmadfokú hőségriasztást rendel el az országos tiszti főorvos vasárnap éjfélig
2019. June 13., Thursday
Tudta, hogy egy cigarettacsikkben 4 ezer toxikus anyag van?
2019. May 14., Tuesday
A képviselő-testület az elmúlt évben az oltási prevenciós programját kibővítette a kullancsok által terjesztett kullancs encephalitis elleni védőoltásra
2019. May 04., Saturday
A mentőállomás vezetője hétköznapi, jól érthető példákon keresztül mutatta be, hogy vészhelyzet esetén mivel segíthetnek legtöbbet a mentő kiérkezéséig
2019. April 24., Wednesday
Az első olyan magyar települések között van városunk, melyek ingyenesen biztosítják a kullancsok által terjesztett vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás elleni védőoltást
2019. April 12., Friday
Látogatási tilalmat rendel el a Szent Borbála Kórház vezetősége január 25-től visszavonásig, közölte a kórház a Facebook oldalán
2019. January 25., Friday
A betegség megelőzésére alkalmazandó térítésmentes influenza oltóanyagok a felnőtt/gyerek háziorvosok részére biztosítva vannak
2019. January 18., Friday
Azon 45-65 éves korosztályba tartozó hölgyeket érinti, akik az elmúlt két évben nem vettek részt mammográfiás vizsgálaton
2019. January 07., Monday
Az előző évhez hasonlóan idén is 1,3 millió térítésmentes oltóanyag áll rendelkezésre a rizikócsoportokba tartozók influenza elleni védőoltására
2018. December 21., Friday
Az idei évben sikeresen folytatódott a 2016. évben indított városi egészségügyi program
2018. December 13., Thursday
Brunner Róza városi vöröskeresztes elnök köszöntötte elsőként hétfőn délután a járás véradóit a Bányász Klubban
2018. December 04., Tuesday
Szerencsére még nincs járvány, de mint minden évben, az őszi, téli időszakban megemelkedik az influenzavírus
2018. October 28., Sunday
Októberi ülésén került a szakbizottság elé elé az Oroszlányi Szakorvosi és Ápolási Intézet támogatási kérelme a röntgengép cseréjével kapcsolatban.
2018. October 21., Sunday
A 36. héten Tatabányán az előző hetihez képest jelentősen lecsökkent a pollenterhelés
2018. September 17., Monday
A 33. héten Tatabánya körzetében az előző hetihez hasonlóan magas volt a pollenterhelés
2018. August 28., Tuesday
A 32. héten Tatabányán és térségében a parlagfű pollenkoncentrációja jellemzően a magas tartományban alakult
2018. August 17., Friday
A könnyed saláták egyik népszerű összetevőjét, a koktélparadicsomokat vizsgálta legújabb Szupermenta projektjében a Nébih
2018. August 06., Monday
A parlagfű pollenkoncentrációja egy-két napon elérte a közepes, vasárnap pedig a magas szintet
2018. August 04., Saturday
Július 29-én 12 órától kiadták a vörös kód figyelmeztetést országosan
2018. July 28., Saturday
Az Oroszlányi Szakorvosi és Ápolási Intézet állami fenntartói támogatásból, 2018. július 25-én megkezdte a Szakrendelő tetőszerkezetének helyreállítását
2018. July 24., Tuesday
Az elmúlt héten a csalánfélék pollenkoncentrációja szerdán közepes, a hét többi napján magas szintet ért el
2018. July 24., Tuesday
Mostanában nagyon nehéz a véradások megszervezése, mivel Tatabányán megnyílt a plazma center
2018. July 02., Monday
Ünnepelni gyűltek össze pénteken a rendelőintézetben az egészségügyi dolgozók
2018. June 29., Friday
A parlagfű (Ambrosia artemisiifolia) hazánk egyik legjelentősebb szántóföldi gyomnövénye
2018. June 11., Monday
Az elmúlt héten térségünkben a pázsitfűfélék pollenszórása kis mértékben visszaesett
2018. June 02., Saturday
A kullancsok több, az emberre veszélyes kórokozót hordoznak és terjesztenek
2018. May 08., Tuesday
Több mint félszáz motoros fogadta el vasárnap délelőtt Opsuszta Csaba főszervező (motoros nevén: Kawacsabi) meghívását
2018. April 30., Monday
A kőris és a nyár pollenkoncentrációja több napon is elérte a nagyon magas szintet
2018. April 18., Wednesday
Találatok száma: 55 db