2019. május 18.

Kosárbravúr

Péntek késő délután elrajtolt a másodosztály Piros-csoportjának fináléja – az A-csoportos indulási jogért az alapszakasz-győztes Veszprém és a harmadikként rájátszásba jutó, ott a Veszprémhez hasonlóan hibátlanul menetelő OSE feszült egymásnak az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

Ahogy arra számítani lehetett, már az első percekben bekezdtek a csapatok: Veszprém-vezetésre OSE-fordítás volt a válasz, nem tudott ellépni egyik fél sem. Az első negyedben hol a vendégek, hol a hazaiak vezettek, majd Sömenek billentette ismét az OSE javára az állást egy perccel a negyed vége előtt, ami ki is tartott a tizedik minutum végéig (19-20). Sőt, 7-0-s futással indította a vendég együttes a második negyedet, ami igencsak megfogta a Veszprémet: állandósulni látszott az OSE-vezetés, 30-33 után ismét a vendégek kaptak erőre, és visszaállt a hét pont a csapatok között. A félidőt 34-43-nál zárták a felek – érett a bombameglepetés az idáig hazai pályán veretlen Veszprém otthonában.

Illés és Abell 8-0-s akciója tovább borzolta a hazai kedélyeket, már tíz fölött volt az OSE (36-51). A negyed folytatásában hazai oldalról ismét kevesebb pont érkezett, mint a vendégektől: 49-66-nál eldőlni látszott a találkozó. A negyedik negyed elején Pavlovic hibázott, a húszért támadhatott az OSE, de Kiss Kornél csak egy büntetőt dobott be az akció végén (49-67) – Abell viszont két pontot jegyzett a következő attak során: 49-69-re vezetett az Oroszlány.

Ekkora előnnyel a hajrá már csak formalitás volt: az OSE 84-68-as győzelemmel elvette a Veszprém pályaelőnyét, 1-0-ra vezet a két sikerig tartó párharcban, és az A-csoportba jutásért harcolhat május 22-én, szerdán a saját csarnokában.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – OSE Lions 68-84 (19-20, 15-23, 15-23, 19-18)
B-csoport (Piros-csoport), döntő, első mérkőzés
Veszprém, Vetési Albert Gimnázium
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Tóth C. (Hartyáni Zs.)
Veszprém: Szabó P. 5/3, Madár A. 20/6, Kovács Á. 10, Pavlovic 8, Völgyi 19. Csere: Kerkai 4, Körtélyesi 2, Helmeczi -, Szűcs P. -.
OSE: Abell 26/6, Illés M. 14/6, Mohácsi 14/6, Hegedűs 7/3, Nshimba -. Csere: Sömenek 6, Kucsora 6, Kiss K. 4, Zsíros P. 3/3, Anda 2, Bán T. 2, Burai

forrás: BB1.hu
fotó: Karácsony Tamás

+36 (34) 361-444