2022. december 29.

Vereséggel zártak

4 pontos vereséggel zárta az idei évet az MVM-OSE Lions férfi felnőtt kosárlabdacsapata.

Egis Körmend - MVM-OSE Lions 89-85 (21-18, 24-17, 18-19, 26-31)

Oroszlány: Dimitrijevic 17/3, Ruják -, Carev 9/3, Calloway 22/9, Krestinin 6. Cserék: Illés 8/6, Dorogi 1, Barnjak 12/9, Werner 8, Mucza 2.

A 14. forduló egyik legpikánsabb találkozójának a Körmend-Oroszlány ígérkezett, hiszen a vendégek nem csak az első fordulóban tréfálták meg a vasiakat, – 104-98-ra nyert otthon az OSE – de a Szeged elleni győzelmükkel a kupától is elütötte a hazaiakat.

A vendéglátók villámrajtot vettek, majd hosszú kosárcsendet követően 9-2-es sorozattal fordított az OSE. A körmendi időkérés felrázta a csapatot, távoli hárompontosaik rendre kosarat értek, így hozták is az első negyedet. 21-18

Nem változott a játék képe a második negyed elején sem. Az Egis kezdett jobban, az oroszlányiak futottak az eredmény után. Hiába küzdötték magukat vissza a vendégek, a körmendi idegenlégiósok remekül használták ki ziccereiket és 10 pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre. 45-35

Nem úgy kezdődött a második játékrész, ahogy a körmendi szurkolók várták, hiszen az Oroszlány fokozatosan magára talált. Remek kosarakat szereztek, a körmendi előny egyre inkább olvadni kezdett, visszajött a meccsbe az OSE. A harmadik negyed végére rendezte sorait a hazai gárda, így újra nyílt lett a mérkőzés az utolsó negyedre. 63-54

Az utolsó etapban is nagyot küzdöttek a vendégek, de a körmendi csapat a légiósok pontjaira építve már nem engedte ki a kezéből a meccset. A Körmend nem csak visszavágott az Oroszlánynak, de lezárta négy meccs óta tartó vereségsorozatát is. 89-85

+36 (34) 361-444