Megőrizte alsóházi veretlenségét az Oroszlány.

MVM-OSE Lions - Atomerőmű SE 99-80 (21-16, 25-18, 31-24, 22-22)

MVM-OSE Lions: Werner 4, Illés 15/9, Carev 13/3, Ruják 2, Dimitrijevic 12/3. Csere: Szabadfi 4, Mucza 8, Calloway 14/6, Dorogi 7/3, Henry 13, Bernjak 7/3, Krestinin -.

Atomerőmű SE: Pajor 8/6, Edwin 15/3, Grubor 13/6, Atkinson 17, Buckingham 14/3. Csere: Karosi -, Frank 2, Gulyás 11, Csizmadia -, Géringer -.

Az ASE 5-0-val indította a mérkőzést, amikor a hazaiaktól Illés Máté talált be egymás után kétszer is, ezzel pedig 4-5-re zárkózott fel az Oroszlány. Megfordítani azonban nem tudta a meccset Simon Petrov együttese, sőt, egy újabb remek vendég szakasz vette kezdetét, mellyel a Paks végül hat pontra szakadt el. A vendégek ezt követően magabiztosan őrizték előnyüket, tisztes távolságban tartották az OSE-t, mígnem a hazaiak ritmust váltottak, s Illés vezetésével nem csupán felzárkóztak, de meg is fordították a meccset. 14-13-at mutatott a kijelző, amikor Jacob Calloway vágott be egy triplát, az állás 17-13-ra változott, majd Csirke Ferenc, a vendégek edzője kért időt csapatának. Az eligazítást követően azonban tovább menetelt az OSE. A csapatból ezúttal Shane Henry állt be a pontszerzők sorába, Josip Barnjak sikeres büntetői után pedig már nyolc por volt a hazaiak előnye. A büntetők után pedig következett az első negyed hajrája. Az utolsó egy percet Grubos Milos kosara vezette fel, majd ahogy az a későbbiekben kiderült, a játékrész végül ezzel a találattal zárult. 21-16-ról folytatódott tehát a második felvonás. 21-16

Csupán egy perc telt el a következő etapból, melynek a Paks egy 5-0-ás szakasszal vágott neki. 23-21-nél két pont híján kiegyenlítettek Csirke Ferencék, ekkor azonban Henry pontjai következtek, mellyel végül tovább nőtt a felek közti különbség. 25-23-nél ismételten Grubor talált be, két pont volt közte, ez a különbség pedig a következő percekben is megmaradt. Fej-fej mellett haladt a két együttes, 29-27-nél Petrov mester időkérése szakította meg a játékot. A szusszanásnyi szünet után azonban szintén folytatódott az adok-kapok játék. 29-29-nél egyenlített az Atomerőmű, majd Werner Viktor volt sikeres, ezzel pedig ismét az OSE felé billent a mérleg. A negyed ötödik percében megint Henry indított támadást az Oroszlány oldaláról, s bár az akciót nem sikerült rendes kosárral befejezni, Henry-t dobás közben faultolták, amiért végül kettőt dobhatott. Két találattal később pedig már három pont volt csapata előnye. Igazi harc folyt azonban a pályán, s a vendégek nem hagyták meglépni ellenfelüket. Ekkor viszont nagyobb sebességbe kapcsolt a hazai gárda. Aleksej Carev talált be egymás után, amivel 36-30-ra változott az állás, és paksi időkérés következett. A szünet azonban egy pillanatra sem zavarta meg az oroszlányiakat, akik visszatérve Barnjak triplájával folytatták a játék. Ruják András kosarával a differencia pedig végül a tíz pontot is átlépte (41-30). A félidő utolsó egy percében az Oroszlány nem csupán megtartotta kialakított előnyét, de tovább is növelte azt. 46-34-nél Dorde Dimitrijevic vágott be még egy triplát az ellenfél hálójába, majd következhetett a nagyszünet. 46-34

A második félidőt egy 11-4-es rohammal indította az Oroszlány, a különbség majdnem húsz pontra nőtt. Ezután viszont a Paks is megmakacsolta magát, s végül sorozatban 6 pontot tudott szerezni. Petrov tanítványai azonban egy pillanatra sem lassítottak, 62-42-nél Illés Máté büntetői következtek, amivel a differencia kereken húsz lett, ami pedig a következő percekben állandósulni látszódott. A tábla egészen pontosan 68-49-et mutatott, amikor a paksiak ismételten ritmust váltottak. A remek vendég sorozatot Atkinson büntetői indították, majd Grubor hárompontosa következett, mely végül időkérésre kényszerítette az Oroszlányt. Visszatérve Edwin pontjaival folytatódott a játék, amivel 68-58-ra változott az állás. A negyed végén az Oroszlány még rátett egy lapáttal, egy 9-0-ás hajrával zárták a játékrészt, mely Shane Henry zsákolásával végződött. 77-58

A meccs záró negyede 77-58-ról folytatódott, méghozzá egy újabb magabiztos OSE szakasszal, s 85-62-nél már 23 pontnál járt a felek közti különbség. Ekkor egy pillanatra azonban megszakadt a játék. A vendégek légiósa láthatóan kisebb sérülést szenvedett, s orvosi segítségre szorult. Helyére Frank Áron jött fel a pályára. Csapattársuk elvesztése szemmel láthatóan felpörgette a paksi együttest, mely Atkinson zsákolásával folytatta a meccset. A hirtelen jött fellángolás ellenére azonban továbbra sem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez Csirke Ferenc alakulata. Megkezdődtek a találkozó utolsó percei, amikor még mindig húsz pontot előnyt élvezhetett az OSE. A Paks a végső pillanatokban mozgósította tartalék energiáit is, a végkimenetelen azonban már nem tudott változtatni. A mérkőzés végül Gulyás Milán büntetőjével zárult, amivel kialakult a 99-80-as végeredmény az MVM-OSE Lions javára. Simon Petrov vezetőedző gárdája továbbra is veretlen az alsóházi rájátszásban. 99-80

+36 (34) 361-444