Naturtex-SZTE-Szedeák - MVM-OSE Lions 78-76 (18-18, 18-17, 19-17, 15-18, 8-6)

Szeged: Washington 19/6, Polányi -, Nicholson 12/6, Bognár 9, Roberson 14
Csere: Person 8, Balogh S. 8, Kerpel-Fronius B. -, Carter 8/3.

Oroszlány: Dimitrijevics 15/6, Mucza 7/3, Calloway 7, Carev 11/3, Henry 6.
Csere: Barnjak 20/9, Ruják 2, Dorogi 2, Illés -, Krestinin 6.

Mucza kosarával vette kezdetét a mérkőzés, a Szegedbe visszatérő Roberson szedett támadólepattanót, majd egyenlített. Carev ziccerével vette vissza a vezetést az OSE, Nicholson dobott triplát 45 fokból, Dimitrijevics középről válaszolt (5-7). Bognár és Dimitrijevics váltott kosarat, utóbbi plusz egyet is dobott, Carter talált be távolról és egyenlített. Balogh szerzett második esélyből két pontot, Barnjak mutatott be egy kettő plusz egyes akciót. Carter középtávolról is pontosan célzott, Bognár két büntetőt értékesített, Barnjak ezúttal egy dobással ért el ugyanúgy három pontot, Balogh fejezett be egy gyorsindítást ziccerrel. A negyed utolsó kosara Dorogi nevéhez fűződött, így döntetlent mutatott az eredményjelző az első etap után. 18-18

Balogh bátor betörése eredményezett két pontot, Barnjak maradt üresen középtávolról és nem is rontotta el a dobást. Bognár kiosztásából Washington dobott hármast, Nicholson egy pontot a vonalon hagyott, Washington 2+1-ével már héttel állt jobban a Szeged, Simon Petrov időt is kért (27-20). Egy szép bejátszást Carev váltott két pontra, Washington átadásából Bognár szerzett egy kettest, Balogh kosara után már 9-cel állt jobban a házigazda. Nicholson zsákolt, a különbség először volt kétszámjegyű a két csapat között, így az OSE időt kért (33-22). Calloway kettő plusz egyel szakította meg a vendégek sorozatát, Henry a festékből köszönt be, így ezúttal a Szeged kért időt. Barnjak süllyesztett el visszalépős triplát, Person értékesített két büntetőt, megtette ezt Barnjak is. A félidő utolsó perce az OSE-nak sikerült jobban, így egy pontra csökkent a differencia a felek között, de továbbra is a Szedeák állt jobban. 36-35

A második félidőt 7-0-ás futással kezdte a Szeged, sőt Persons is beemelt egy középtávolit, Mucza törte meg ezt a futást három perc után. Az OSE játékosa távolról is beköszönt, Krestinin három pontra csökkentette csapata hátrányát. A center kapott egy technikait, Washington dobta be a büntetőt, aztán 2-ből egyet, Dimitrijevics egy hármast. Barnjak is betalált kintről, az Oroszlány átvette a vezetést, Nikola Lazics pedig magához szólította csapatát. Roberson használta ki mindkét büntetőjét, Dimitrijevics tett fel ziccert egy gyorsindítás végén. Carter akrobatikusan fejezte be betörését, Washington és Roberson pontjaival jutott kis levegőhöz a Szedeák, Ruják szerezte meg első pontjait középtávolról. 55-52

A negyedik negyed Roberson két kosarával vette kezdetét, Carev válaszolt egy hármassal, majd gyors 4 pontot is szerzett az Oroszlány játékosa, így a vendégek 59-nél utolérték a Szegedet. Nicholson egy büntetőt dobott be, Henry 2+1-e után Person is hasonlóképp szerzett három pontot, utána viszont két büntetőből csak egyet küldött a helyére. Krestinin pöcizett vissza egy támadólepattanót, Calloway közeli dobásával ismét a vendégek álltak jobban (64-66). Hosszú kosárszünet következett, amelyet Calloway tört meg, így 104 másodperccel a vége előtt Nikola Lazics időt kért. Egy rossz OSE-csapda után Bognár maradt üresen a palánk alatt és nem hibázott, erre Dimitrijevics felelt két ponttal. 36 szekundummal a vége előtt Washington dobott be két büntetőt, Barnjak csúnyán eladta a labdát, ismét az Szeged amerikai irányítója került a vonalra és hat másodperccel a vége előtt egalizált, több kosár nem estett így jöhetett a hosszabbítás. 70-70

A hosszabbítás elején Bognár egy büntetőt dobott be, a túloldalon Krestinin dolgozott a festékben sikeresen két pontért. Washington mindkét dobását értékesítette a vonalról, Barnjak és Nicholson váltott kosarat. Az OSE légiósa a vonalról sem hibázott, Washington dobott nagy hármast 34 másodperccel a vége előtt erre pedig az Oroszlánynak nem volt válasza, így az alsóházban először kikapott. 78-76

+36 (34) 361-444