2023. szeptember 05.

Az OSE nyerte az MVM Bányász Kupát

Hétvégén, Bányásznap alkalmából ismét kosárlabda kupát szervezett az MVM-OSE Lions.

A hagyományos sportrendezvényen a házigazdákon kívül pályára lépett a Sopron KC, a SZTE-Szedeák, valamint az Arconic-Alba Fehérvár csapata.

Az OSE gárdája az elődöntőben 85-61-re verte az SZTE-Szedeák csapatát, így bejutott a torna döntőjébe, ahol az Arconic-Alba Fehérvárral meccselt.

Az első negyed után a nagyszerűen játszó OSE 7 pontos előnyre tett szert, utána azonban az Alba megfordította az állást a félidőre. Végül pontgazdag mérkőzésen az Oroszlány örülhetett, hiszen 6 ponttal felülmúlták az Albát. A végeredmény 102-96 lett.

A remek teljesítmény, a két szép győzelem mellett üde színfoltja volt a tornának, hogy Árva-File Balázs személyében egy fiatal, rendkívül tehetséges oroszlányi kosaras is bemutatkozott az OSE csapatában!

+36 (34) 361-444