A Zalaegerszeg ellen is simán nyert az OSE a bajnokság 2. fordulójában.

MVM-OSE Lions - Zalakerámia ZTE KK 114-79 (25-20, 36-20, 24-21, 29-18)

Oroszlány: Ruják 3/3, Szabadfi 7/3, Gholston 22/12, Thomas 12/6, Polutak 18. Csere: Riddley 20/3, Hollis-Jefferson 18/3, Balsay 2, Gáspár -, Illés 8/6, Árva-File 4.

Zalaegerszeg: Hicks 22/6, Csataljay 2, Németh 7, Lekunas 11, Tóth Á. 14. Cserék: Keller I. 11/6, Csuti 7, Mishula 5/3, Simó -, Szalay -.

Gholston kezdte meg a pontgyártást, Hicks dobott rá egy triplát, Polutak két kosarával vette át a vezetést az OSE, Hicks büntetőit Szabadfi hármasa követte. 9-7 után az OSE percei következtek, főleg Gholston volt elemében, így a hazaiak hét ponttal elléptek (16-9). Csuti egy pontot a vonalon hagyott, Polutak közeli kosarára Keller felelt egy távolival. Balsay állította vissza a közte hetet, Német és Mishula révén zárkózott a ZTE. A negyed végéig jelentősen nem változott a differncia, így öt pontos hazai előnyről várták a csapatok a folytatást. 25-20

Tóth és Hicks kosaraival döntetlent mutatott az eredményjelző, innen egy 7-0-ás szakasszal húzott el az Oroszlány. Tóth kettese után is folytatódott a hazai dominancia, Hollis-Jefferson zsákolása után 9 pontos hátrányban kért időt a ZTE (36-27). Ez nem segített sokat a vendégeken, a negyed felénél már 16 ponttal állt jobban az OSE. Ezt követően teljesen szétesett a kék-fehérek védekezése, a félidő végére 20 pont fölé kúszott a különbség. 61-40

A második félidő Riddley büntetőivel indult, Hicks talált be távolról, Jefferson kétszer a vonalról. Gholston vágott be egy hármast, Tóth Ádám kapott nagy passzt a palánk alatt, az OSE légiósa viszont egy 2+1-et is bemutatott. Riddley növelte 27-re az előnyt, Keller és Lekunas büntetőivel kozmetikázott valamit az eredményen a ZTE. Gholston villant ismét, Hicks és Tóth próbálta megindítani a felzárkózást, Simon Petrov ennek megakadályozásáért időt kért. Lekunas beüntetőivel így is beért 20 pont alá a ZTE, Thomas triplája után Csuti szerzett két pontot. A negyed hátralévő része megint oroszlányi fölényt hozott, így megnyugtatót, 24 pontos előnyből várhatták a negyedik negyedet. 81-65

Tóth nevéhez fűződtek a záróetap első pontjai, Riddley és Lekunas dobott be két büntetőt, Gholston egy hármast. Lekunas továbbra is csak a vonalról volt eredményes, Németh viszont csak 50%-kal dolgozott, Illés szerezte meg első pontjait, egymás után két kosárral jelentkezett. Mishula szórt be egy hármast, az utolsó 5 percre így is 26 pontos különbség alakult ki, a kérdés már csak az volt, mekkora különbséggel nyernek a hazaiak. Az OSE ismét magabiztos győzelmet aratott, míg a ZTE másodszor is kikapott. 114-79

Fotó: Flajsz Péter

+36 (34) 361-444