2023. december 22.

Vége a kupa álmoknak

Sima vereséget szenvedett az OSE kosárlabdacsapata a bajnokság 13. fordulójában, Sopronban. A vendégeknek esélyük sem volt a győzelemre.

Sopron KC - MVM-OSE Lions 79-57 (23-17, 16-12, 18-18, 22-10)

Sopron: Nichols 17/12, Meszlényi 3/3, Griffin 15/3, Da Silva 5/3, Sitku 6/6, Schöll-, Csendes 3, Archibald 14, Sidibe 12.

Oroszlány: Ruják -, Szabadfi 2, Riddley 19/3, Polutak 12, John 11/6, Gholston 11/3, Balsay -, Gáspár 2.

Az első perctől a hazaiak irányították a találkozót, már az első negyed végén öt pont volt az előnyük, a nagyszünetre pedig közel tízre nyílt az olló. A második félidő aztán egyértelműen a Soproné volt, az MVM OSE Lions nem találta a ritmust és nem volt esélye megnehezíteni a hazaiak dolgát.

A hazaiaknál több jó egyéni teljesítmény is akadt, Nichols, Griffin és Archibald is sokat tett azért, hogy a végén 79-57 álljon az eredményjelzőn. A végeredmény egyben azt is jelenti, hogy az oroszlányiak és a soproniak is lemaradtak a Magyar Kupa küzdelmeiről.

+36 (34) 361-444