A sorozatos vereségek után, szoros meccsen nyert az OSE.

MVM-OSE Lions - SZTE-Szedeák 88-79 (24-14, 23-21, 19-26, 22-18)

OSE: Riddley 27/12, Szabadfi 2, Gholston 11, John Junior 3, Polutak 16.
Csere: Ruják 2, Thomas 25/6, Balsay 2, Gáspár -, Illés -.

Szedeák: Woolridge 19, Locke 14/3, Balogh S. 5, Bognár 9/3, Lake 2.
Csere: Bailey 25/12, Mucza -, Cohill 2, Zsíros 3/3.

Villámrajtot vett az Oroszlány, két perc elteltével Riddley triplája egy 7-0-s sorozatot zárt le. Bő három percig kellett várni az első szegedi kosárra, ekkor Bognár talált be közelről. A negyed közepén Bognár középtávolijával visszajöttek a vendégek 11-6-ra. Mielőtt azonban túl szoros lett volna a meccs, Riddley újabb hármast küldött a helyére. Magabiztosan, 10 pont körüli előnyt harcolt ki magának az OSE. A Szedeákot a padról beszálló Bailey hozta közelebb. Woolridge egy betörésből eredményes tudott lenni, de még Thomas közelije is célba ért a tizedik percben (24-14).

Nem változott a játék képe, továbbra is jobban játszottak a hazaiak. A 12. percben 30-14 állt az eredményjelzőn, nagyon kellett a Szedeáknak Bailey hárompontosa, majd két büntetője. A szegediek új embere a folytatásban is aktív maradt, de egyedül kevés volt ahhoz, hogy közelebb tudjon kerülni a csapata. Az OSE tartotta magabiztos vezetését, a félidőben Thomas pontjainak köszönhetően 12 volt a különbség (47-35).

A harmadik negyedben összekapta magát a Szedeák. Woolridge hátára vette a csapatát, aminek eredményeképp a 23. percben 49-43-nál újra szoros lett a találkozó. Riddley és Thomas azonban nem engedte ennél közelebb a szegedi csapatot. Bailey továbbra is ponterősen kosarazott, valamint Locke is magára talált, aminek köszönhetően egy perccel a negyed vége előtt már csak négy pont volt a hazaiak előnye. Thomas és Gholston kosaraira még Locke válaszolt, így teljesen nyílt lett a találkozó az utolsó negyedre (66-61).

Polutak kosara nyitotta a záró játékrészt, majd Bognár dobott triplát, így csak négy ponttal vezettek a hazaiak. A 34. percben már csak egy kosár választotta el a két csapatot egymástól. Woolridge duplájával 70-68-ra módosult az eredmény.

Thomas keze azonban nem remegett meg, majd Polutak is fontos kosarat szerzett, így nem tudtak a vendégek egyenlíteni. Hiába jöttek még egyszer vissza Zsíros hármasával két pontra a vendégek, az oroszlányi játékosok keze nem remegett meg, és végül a hazaiak megérdemelt győzelmet arattak (88-79).

+36 (34) 361-444