Sport
2024. február 10.

Győzött az OSE Kecskeméten

Fontos győzelmet aratott a „hírös városban” az oroszlányi felnőtt férfi kosárlabdacsapat a bajnokság 20. fordulójában.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - MVM-OSE Lions 73-85 (21-19, 20-22. 15-19, 17-25)

Kecskemét: Sinik 13/3, Bouges 20, Ivkovic 6, Lukovics 13, Karahodzsics 6. Csere: Wittmann 1, Dramicsanin 10, Tóth -, Kucsera 4.

Oroszlány: Riddley 22, Balsay 2, Gholston 22/3, Thomas 11/3, Polutak 10. Csere: Ruják 2, Illés -, Stevenson 16/6, Werner -, Szabadfi -.

Lukovics szerezte a mérkőzés elős pontjait, Riddley tempója volt jó, Ivkovics középtávolival szerzett két pontot. Polutak egalizált, Ivkovic újabb kettese ért célt, Lukovics két büntetőt dobott, Riddley egy 2+1-et csinált. Karahodzsics fejezett be egy 2-2-t, Gholston is hozzászólt a mérkőzéshez, Bouges és Riddley váltott kosarat (12-11). Sinik volt pontos távolról, Riddley dobta be a büntetőit, Wittmann egyet, az OSE irányítója egy jó betöréssel egy pontra csökkentette a különbséget. Polutak már fordított, Stevenson szerezte meg első pontjait új csapatában. Dramicsanin értékesített két büntetőt, Lukovics egyet, Karahodzsics fejezett be egy lerohanást. 21-19

Bouges egy pontjával folytatódott a találkozó, Balsay tempója volt tökéletes, Siniké nem kevésbé, Bouges mezőnyből már nem hibázott, Váradi Kornél pedig időt kért (26-21). Ruják fejezett be egy szép figurát, Stevenson hármasával ismét döntetlen állt az eredményjelzőn, Gholston pedig már fordított. Sinik találta meg Kucserát egy tempóra, Bouges dobott be két büntetőt, Dramicsanin kosarára Riddley válaszolt. Bouges újabb két egypontos szerzett, Gholston tempója volt jó, Dramicsanin 2+1-et csinált, Thomas egy pontot a vonalon hagyott. Ismét Sinik és Kucsera játszott össze, Gholston értékesítette a büntetőket, Lukovics és Stevenson is dobott egy tempót. Gholston kosara után Sztojan Ivkovics időt kért, a félidőig már csak egy vendég pont esett, így döntetlenről várták a második félidőt a csapatok. 41-41

Karahodzsics nevéhez fűződött a második félidő első kosara, Polutak a szokottnál messzebbről is eredményes volt, Sinik tört be jól. Az OSE magas embere a vonalról is hibátlan volt, Gholston tett vissza egy rontott dobást, Stevenson tempója után a Kecskemét időt kért (45-49). Bouges szólt hozzá hosszú idő után a mérkőzéshez, Stevenson hármasára Ivkovic dobott egy kettest, Riddley ziccerezett. Sinik és Thomas váltott kosarat, Riddley kettese után Sztojan Ivkovics időt kért (51-59). Gholston egy pontjára kettővel felelt Bouges, majd egy újabb remek dobással vétette magát észre a légiós, ráadásul a plusz egyet is mellé tudta tenni. 56-60

Thomasé volt a negyed első kosara, Lukovics szép egyéni megoldása ért két pontot, Stevenson középtávolija volt pontos, Gholston keményen küzdött a támadó lepattanóért, két pont lett a jutalma. Megint Lukovics sietett a Kecskemét segítségére, Bouges állította vissza a közte négyet, az Oroszlány pedig időt kért (62-66). Gholston és Stevenson pontjaival ismét kicsit megléptek a vendégek, Bouges és Sinik azonban hamar visszahozták a meccsbe a Kecskemétet. Gholston talált be kintről, Dramicsanin ezt egy 2+1-el annulálta, majd az OSE légiósának kosarára Lukovics felelt. Riddley dobta be a büntetőit, aztán csak egyet, Thomas viszont elsüllyesztett egy hármast, Sztojan Ivkovics 2 perccel a vége előtt 9 pontos hátrányban kért időt. Innen már nem volt visszaút a hazaiaknak, így az OSE visszavágott a Kecskemétnek. 73-85

Forrás: BB1.hu