2024. április 28.

Remek hajrával győzött az OSE

Pontokban gazdag mérkőzésen megszakadt az Oroszlány rossz sorozata a Körmend ellen alsóházi rájátszás 5. fordulójában.

MVM-OSE Lions - Egis Körmend 101-90 (24-21, 25-31, 24-18, 28-20)

MVM-OSE Lions: Riddley 27, Gholston 31/9, Szabadfi 6/3, Thomas 7/3, Polutak 1. Csere: Stevenson 13/3, Illés 3/3, Werner 2, Gáspár-, Arva-File-, Ruják 7/3.

Egis Körmend: Ferencz-, Morgan 22/3, Takács 14/6, Konate 13/3, Tolbert III 17. Csere: Schmera-, Herczeg 1, Djogo 23/6, Kiss-, Doktor-.

Kihagyott hárompontosokkal indult a mérkőzés, ami után gyors 6 pontot szerzett a Körmend (0-6). Az eladott labdák miatt Váradi Kornél kért egyből időt. Szabadfi büntetőjével iratkozott fel az OSE is az eredményjelzőre (1-6). Gholston egy-egyből szerzett kosarat, de a büntető kimaradt (3-6), így robogott a Körmend, és fault után szintén a vonalról szereztek pontokat a vendégek (3-8). Thomas sarkazta ki védőjét, így tovább faragta hátrányát az OSE (7-10). Pontatlan volt a Körmend, és gyorsindításból 10-10-nél egyenlített az OSE. Morgan törte meg a vendégek rossz támadó sorozatát, és jól is védekeztek, így az indításból szerzett kosár után ismét négy ponttal vezettek (10-14). Minden körmendi kosárra érkezett hazai válasz, majd Stevenson dobhatott büntetőt az egyenlítésért. A második dobás azonban kimaradt, de saját lepattanóját leszedte a játékos, és a triplájával átvette a vezetést az Oroszlány (18-16). Egyelőre jól büntetőzött a Körmend, Tolbert most sem hibázott, és elérte a 10 dobott pontot (18-18). Djogo megszerezte az első vendég hárompontost, fordított a Körmend (18-21). Már nem először lépett ki a pályáról körmendi játékos, azonban most Kocsis Tamás kért videózást, ami után a hazai csapat támadhatott (20-21). Ismét büntetők következtek, Gholston állhatott egymás után kétszer a vonalra, és az ő négy pontjával ért véget az első negyed. 24-21

Körmendi kosárral folytatódott a játék (24-23), de Szabadfi gyorsan válaszolt egy szép ziccerrel (26-23). Már nem először csúszott el az OSE védekezése, Konate maradt egyedül (26-25). Gholston is jól játszott, ő is elérte a 10 pontot (28-25), de Djogo előbb 28-28-ra egyenlített, majd 28-32-re módosította a büntetőivel az eredményt. Riddley is a büntetőkből volt sikeres, az OSE már 18 alkalommal állhatott a vonalra (32-32). Többszöri próbálkozásra esett be a hazai tripla, a harmadik támadólepattanó után volt sikeres Thomas (35-34). Kocsis Tamás kért időt. Jót tett az eligazítás a vendégeknek, egy jó támadás után labdaszerzésből szereztek gyors kosarat (35-38). Riddley verte meg védőjét hazai oldalon, majd Konate hárompontosával 37-42-re nőtt a körmendi előny. Morgan távoli dobására Szabadfi válaszolt (42-45). Jött az újabb vendég tripla, de Riddley továbbra is húzóembere volt az oroszlányiaknak, így nem hagyták leszakadni a körmendi csapatot (46-50). Sok pontatlanság történt pár másodperc leforgása alatt, de nem született kosár a hazai támadásból. 49-52

7-0-val kezdte a harmadik negyedet a Körmend, így a mérkőzés folyamán először lett 10 pont a két csapat közti különbség (49-59). Riddley szépített, de Takács tripláját követően időt kellett kérnie Váradi Kornélnak (50-62). Werner kosarára Djogo válaszolt, egyelőre nem csökkent a differencia (52-64). Büntetők váltották egymást, majd egy szép összjáték végén Ruják is megszerezte első pontjait (55-66). Először Thomas, majd a túloldalon Morgan volt sikeres (57-68). Ekkor jött Ruják, akinek a dobása a hazai palánk segítségével beesett, így 60-68-ra zárkózott az OSE. Stevenson és Ruják pontjaival már csak 4 pont maradt a vendég előnyből (64-68). Ferencz Csabának továbbra sem volt szerencséje, hatalmas tripla jött ki a gyűrűből, de Morgan kosara már célt ért (64-70). A negyed végére teljesen elfogyott a Körmend 12 pontos előnye, Gholston pontjaival fordított a hazai gárda (71-70). Nagyot villant az amerikai légiós, agresszívan támadta a gyűrűt Gholston, és dudaszós ziccerével ért véget a 30. perc. 73-70

Djogo támadólepattanójával kezdődött az utolsó játékrész (73-72). Elkapta a fonalat Gholston, 5 pontot szerzett zsinórban, majd egy jó védekezés után gyorsindításból szerzett kosarával 81-74-re növelte előnyét az OSE. Vendég időkérés következett. A Körmend zóna védekezésre váltott, hogy megzavarja ellenfelét, azonban Gholston ki tudott harcolni egy faultos dobást (84-76). Tolbert hatalmasat zsákolt a túloldalt, nem engedte ellépni az OSE csapatát a Körmend (84-78). Illés is betalált a triplavonalon túlról, egyértelműen jobb ritmusban és pontosabban játszott az Oroszlány (87-78). Morgan igyekezett tartani a lépést a hazai gárdával, de Gholston ihletett formában játszott (90-82). Körmendi zsákolást követően kért időt ismét Váradi Kornél (90-84). Fault problémákkal küzdött a Körmend, Doktor után Morgan is összeszedte az ötödik hibáját, így elveszítette a legjobb pontszerzőjét a vendég csapat. Riddley után Tolbert dobhatott büntetőt, azonban Takács is kiszállt körmendi oldalon, neki is összegyűlt az öt hiba (92-85). Tovább fokozódott a csarnokban a hangulat, mivel két technikaival Polutak került kiállításra, amiért két büntetőt dobhatott Djogo (94-87). Gholston pontjaival 96-87-es állással kezdhették meg a csapatok a 40. percet. Az utolsó másodpercekben már nem volt kérdés a győztes kiléte, nagyot játszva aratott sikert az Oroszlány. 101-90

+36 (34) 361-444