Tinódira emlékeztek
Tinódi Lantos Sebestyénre emlékezett június 15-i rendezvényén az oroszlányi Rákóczi Szövetség. Tinódit olyan krónikásként kell értékelni, aki verses formában dolgozta fel korának történelmi eseményeit elsősorban hitelességre, és nem művészi értékek közvetítésére törekedve.
E költői hitvallásból az is következik, hogy miért választotta a verses-énekes feldolgozási módot. Csak így remélhette, hogy művei eljutnak a végvári vitézekhez, azokhoz, akikhez elsősorban szólni kívánt. Abban a korban többségében voltak azok, akik kevés könyvet olvastak, de szívesen hallgattak énekes előadásokat. Történetíróként Tinódit lényegesen előkelőbb hely illeti meg a magyar irodalomban, mint költőként. Lényegében teljes egészében feldolgozta Magyarország 1541-1552 közötti történelmét – így mutatta be vetített képes prezentációjában az egykori regőst Takács Tímea, az Oroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár igazgatója.
Az előadást – melyen részt vett Lazók Zoltán polgármester is – színvonalas zeneművekkel egészítették ki a Bakfark Bálint Alapfokú Művészeti Iskola gitár szakos növendékei Milán Attila és Sárközi Attila tanárok felkészítésével.