Emléktábla a majki sírkertben
Szebenyi István hadisír kutató és gondozó kezdeményezésére emléktábla került a majki, Madárhegyi sírkertbe.
A majki temetőben tizenkét magyar honvéd nyugossza örök álmát, akik hűek maradtak esküjükhöz, - XVIII. századi szófordulattal élve - életüket és vérüket adták minden idők legpusztítóbb, legtöbb áldozatot követelő háborújában. A hős katonák a II. világháborúban a Majk és környékén zajló harcokban estek el.
Tizenkettőjük közül négyen a 15. kerékpáros zászlóaljban szolgáltak, hárman a 4. huszár ezredben, míg ketten az 1/1. gyalogos zászlóalj 2. századában. Hármuk csapattestéről nem tudunk. Életük teljében lévő férfiak voltak: az itt nyugvók átlag életkora 29 év. Foglalkozásukat tekintve találhatunk köztük gyári munkást, szíjgyártó segédet, földművest, illetve hivatásos katonát. Mégis, egy sors jutott nekik...... Jutalmuk az elhallgatás, elfeledés és elfeledtetés, a kollektív megbélyegzés lett. Ma szinte alig tudunk róluk valamit, s a legszomorúbb tény, hogy a hozzátartozók és leszármazottak sem.
Azonban Nagy Roland történész kutatásainak köszönhető, hogy ma már hármuk arcát fényképről ismerhetjük, s közülük két honvéd családjától személyes történeteket is megtudhatunk. Nagy Sándor őrvezető unokája, Ábel Attila - Csepel alpolgármestere -, valamint Kovács II. Ferenc tartalékos honvéd fia Miskéről halottak napja környékén rendszeresen felkeresik az erdei temetőt.