2015. április 27.

Fájó hazai vereség

Az előző mérkőzés döntetlenje után egyszerű volt a képlet: aki nyer, az játszik a 9-12 helyért.

Felváltva estek a kosarak a találkozó elején, így egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. A második etapban azonban teljesen szétesett a hazaiak játéka. Gyengén védekeztek, és kapkodva egyénieskedve támadtak, szinte alig találtak a gyűrűbe. Ennek köszönhetően a fővárosiak fokozatosan elhúztak, és félidőre 12 pontos előnyre tettek szert (20. p.: 32-44).

Fordulás után megváltozott a játék képe. Ekkor agresszíven, jól védekezett az oroszlányi csapat, szinte alig tudott kosarat szerezni az ellenfél. Támadásban egy-két gyorsindításból szerzett kosárral, és Tanács ponterősségével előbb átvette a vezetést (26. p.: 49-48), sőt a 30. percben 7 egységgel jártak előrébb Ughyék (30. p.: 59-52).

A negyedik negyed elején még vezetett a hazai gárda, de ezután elfáradt, ismét jöttek a hibák: eladott labdák, fegyelmezetlenségek, és 4 perccel a vége előtt egyenlő lett az állás (36. p.: 71-71).

A végjátékban sokkal jobban koncentráltak a látogatók, így megnyerték a mérkőzést. Vereségével a továbbiakban a 13-16 helyért játszik az OSE Lions.

Kovács Nándor: „Mindössze 10 percig játszottunk jól, ez kevésnek bizonyult. Ezúton is elnézést kérünk fantasztikus közönségünktől, ők most is, mint mindig „világbajnokok” voltak. Köszönjük a frenetikus szurkolást, és egyben a hátra lévő mérkőzéseinken megpróbálunk mindent megtenni a sikerért!”

OSE Lions - Budapesti Honvéd SE 79 - 81 (21 - 19, 11 - 25, 27 - 8, 20 - 29)

Helyszín: Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok (300 néző) Vezette: Esztergályos, Sabáli, Dr. Magyari
OSE: Ughy 19/6, Hajmásy 14/6, Bocsárdi, Vukolic 16, Tanács 22/9 Csere: Gorzsás 8/3, Kiss Károly, Magyari Edző: Kovács Nándor Jók: Ughy, Vukolic, Tanács

+36 (34) 361-444