Sport
2015. május 18.

Sikeres egri ostrom

A találkozó elején a hosszú utazás meglátszott a látogatók mozgásán, akik nehezen lendültek játékba, és főleg védekezésben nem találták a ritmust (7. p.: 22-11).

A második etapban egy adok-kapok alakult ki. Mindkét csapat a támadásra fektette a hangsúlyt. A hazaiak főleg a távoli dobásaikkal szerezték a pontjaikat, míg a vendégek Vukolic kosaraival tapadtak ellenfelükre (20. p.: 52-47).

Térfélcserét követően elkezdtek védekezni az oroszlányiak, és Hajmásy ziccereivel, valamint Tanács közeli kosaraival előbb átvették a vezetést, majd fokozatosan növelték előnyüket (30. p.: 64-74).

A negyedik negyedben továbbra is Ughyék irányították a játékot. Kovács Nándor együttese jól járatta a labdát, és remekül kiszolgálta a továbbra is ellenállhatatlanul játszó centerét, Tanácsot, így végül magabiztos győzelmet aratott.

A második félidőben remek védekezéssel, és látványos támadójátékkal kirukkolva szerzett 16 pontos előnyt a pénteki, oroszlányi visszavágóra az OSE Lions.

Kovács Nándor: „A második félidőben szinte tökéletesen kihasználtuk az erősségeinket.”

EKF-Eger-KOK SE - OSE Lions 82 - 98 (25 - 19, 27 - 28, 12 - 27, 18 - 24)

Helyszín: Eger, 9 néző (3 oroszlányi) Vezette: Sallai, Lengyel, dr. Mészáros
OSE: Ughy 12/3, Hajmásy 24/6, Gorzsás 8/3, Kiss Károly, Tanács 33 Csere: Vukolic 16/3, Bocsárdi 3, Keller 2, Kapitány Edző: Kovács Nándor Jók: Tanács, Hajmásy, Vukolic, Ughy