2017. március 19.

Örömjáték

Remekül kezdett az OSE, néhány perc után már 15-4 volt a hazaiak javára. Ezt követően azonban leblokkolt a Lions, és a Budafok zsinórban 12 pontot szerezve átvette a vezetést.

A negyed végére azonban visszaállt a „rend”, az OSE hárompontos előnyt szerzett. Az első negyed alacsony színvonalú játékot hozott, mindkét csapatnál sok volt a technikai hiba és az eladott labda.

A második negyed elején még tartotta magát a vendégcsapat, de a játékrész közepétől magasabb fokozatba kapcsolt az OSE, magabiztos félidei előnyt szerezve ezzel.

A harmadik negyedet 13-0-s rohammal kezdte az OSE, végleg eldöntve ezzel a meccset. Óriási fölényben játszott a hazai csapat, gyakorlatilag akkor szereztek pontot, amikor akartak, főleg a triplák mentek remekül. A negyedik felvonás már örömjátékot hozott, a végén kiütéses hazai siker született.

Vavra András: Ha az utóbbi idők második félidei játékát átmentjük 40 percre, bárki ellen győzelmi esélyekkel léphetünk pályára a bajnokságban.

OSE Lions–Budafok 119-63 (23-20, 29-16, 40-11, 27-16)
Oroszlány, 860 néző, vezette: Kapusi G., Pécsi Zs.
OSE: Rackley 29/21, Wehner 11/3, Burai 14, Varga 10, Horváth 5. Csere: Olasz 8, Kiss 4, Kovács 12/3, Joó 12/6, Zsíros 14.
Vezetőedző: Vavra András.

Fotó: Babér Zoltán

+36 (34) 361-444