2022. február 14.

20 pontos vereséggel tértek haza

Derekasan küzdött az MVM-OSE Lions, de a DEAC nyerte a forduló záró mérkőzését Debrecenben. A találkozó a harmadik negyedben dőlt el.

DEAC-Tungsram - MVM-OSE Lions 79-59 (21-18, 20-19, 22-10, 16-12)

MVM-OSE Lions: Ihring 15/3, Carev 4, Mesicek 18/6, Molnár -, Burns 5.
Cserék: Parrish 10/3, Tóth 3/3, Garamvölgyi 2, Ruják 2, szabadfi -.

Jó ritmusban kezdtek a csapatok. A hazaiak lendületesebbek voltak az elején, az OSE azonban nem adta fel, így szoros lett az első negyed vége. 21-18

A második negyed is izgalmasan folytatódott, egyik csapat sem tudott jelentős előnyt összeszedni. Kosárra kosár volt a válasz az első félidő utolsó perceiben, a negyed végén azonban két fontos kosarat is szerzett a DEAC. 41-37.

A második félidőt a debreceniek kezdték jobban, az OSE próbálta tartani a ritmust. A negyedik perc végén azonban meglett a 10 pont különbség a DEAC javára, s ez vízválasztó volt. A hazaiak végig tartották 10 pont feletti előnyüket, kezdett eldőlni a találkozó. 63-47.

A záró etapban a jelentős hátrány ellenére az OSE nem adta fel, de a DEAC nem tette meg azt a szívességet, hogy engedje kiénekelni a sajtot a szájából. Több jó teljesítmény is akadt a debrecenieknél, míg az oroszlányiak nem tudták elviselni egyik legjobbjuk, Yordan Minchev kiválását.

A vendéglátók – végig vezetve a találkozón- 20 pontos győzelmet arattak. 79-59.

+36 (34) 361-444