A DEAC jól kezdett, de simán kikapott Oroszlányban. Az MVM-OSE Lions nagyot lépett a playoff felé.

MVM-OSE Lions - DEAC-Tungsram 102-83 (16-27, 34-17, 25-23, 27-16)

MVM-OSE Lions: Ihring 16/3, Mesicek 20/6, Calhoun 27/21, Burns 10, Dorogi 4.
Cserék: Garamvölgyi 8, Parrish 7/3, Ruják 4, Carev 4, Molnár 2, Mucza -, Tóth B. -.

Az első negyedben a debreceniek nagyon elkapták a fonalat, remek százalékkal dobtak. A hazaiak próbáltak ritmust váltani, de az első etapot magabiztosan hozták a vendégek.

Gyors kosárváltással indult a második negyed, kezdett felzárkózni az Oroszlány. Az első félidő hajrája már az OSE Lions-é volt.

A második félidőre nagyon “élesen” jött ki hazai csapat, hamar 10, majd 15 pont különbséggel is vezettek. A DEAC teljesen “elfogyott”, remekül kosaraztak a piros-feketék, akik nagyon akarták ezt a győzelmet. A debreceniek nem adták fel, kapaszkodtak az utolsó szalmaszálba, fel is jöttek a negyed hajrájára, sőt még az utolsó percben is tudtak kozmetikázni az eredményen.

Az utolsó negyedben az Oroszlány ismét nagyon rákapcsolt, tetszés szerint szerezték a kosaraikat, nagy kedvvel, jól játszottak. A negyed közepén 89-71 volt az eredményjelzőn. Mesicek közelije hozta meg a századik hazai pontot, de akkor már javában örömjáték volt a pályán. Végül a hazaiak megérdemelten nyerték a találkozót.

+36 (34) 361-444