Szegeden is nyert az MVM-OSE Lions

A végjátékban dőlt el a találkozó.

Naturtex-SZTE-Szedeák - MVM-OSE Lions 79-85 (26-21, 21-24, 18-19, 14-21)

MVM-OSE Lions: Ihring 16/9, Mesicek 22/3, Calhoun 18/12, Dorogi -, Burns 4. Cserék: Carev 3/3, Molnár 9, Ruják -, Parrish 13/9, Mucza -.

Az első negyedben nagyon jól dobott mindkét csapat, rengeteg pont született. Szép támadásokat, szellős védekezést láthatott a publikum. A saját közönsége előtt játszó Szeged vezetésével fordultak a második negyedre a csapatok.

Remekül kezdte a második etapot a hazai csapat, két perc alatt tíz pontra nyílt az olló. Hosszabb gólcsend következett, majd zárkózni próbáltak a vendégek, de újabb szegedi büntetőket kővetően ismét megvolt a lélektanilag fontos határ. Ezt követően életjelet adtak magukról az oroszlányiak, szoros, izgalmas lett a találkozó.

A harmadik negyed szegedi duplával kezdődött, de az OSE ismét megrázta magát, így teljesen nyitottá tették a találkozót.

A záró felvonás nagyon feszült volt, folyamatosan a Szeged nyakán loholt az OSE: kosárra, kosár volt a válasz. Két perccel a vége előtt 78-78, míg az utolsó percre 79-78-al fordultak a csapatok. Az utolsó percben azonban nagyot alakítottak a vendégek, akik egy fokkal jobban akarták a győzelmet.

+36 (34) 361-444