2022. október 15.

Fontos hazai sikert aratott az OSE

Nagyszerű és magabiztos játékkal nyert az MVM-OSE Lions kosárlabda csapata a bajnokság 4. fordulójában.

MVM-OSE Lions - Kometa Kaposvári KK 101-80 (26-24, 27-17, 20-21, 28-18)

Oroszlány: Ruják 7/3, Dimitrijevics 32/15, Barnjak 12/6, Carev 18/9, Krestinin 12. Cserék: Illés 13/12, Mucza 5/3, Dorogi 2, Werner -.

Az elején folyamatosan próbált előre menni az OSE, ám a végére szorossá vált a pont gazdag első negyed (26-24).

A második felvonást a hazaiak kezdték jobban, majd kiegyenlítetté vált a küzdelem. A negyed végén ismét az OSE játéka dominált, megszerezték a lélekhatárt jelentő 10 pontos előnyt, melyet a félidő végén még sikerült növelni (53-41).

Oroszlányi triplával indult a második félidő, és a meggyőző játéknak köszönhetően már 20 pontra nőtt a vendéglátók előnye. A kaposváriak próbálták rendezni soraikat, ám a felzárkózás nem igazán sikerült (73-62).

A záró negyedben már 9-0 futásban voltak az oroszlányiak, a somogyiak nem találták a rést az OSE védekezésében. Az utolsó két percre izgalom már nem is nagyon maradt, az Oroszlány domináns és jó teljesítménnyel rukkolt elő hazai közönség előtt az elmúlt két mérkőzés sikertelensége után (101-80).

+36 (34) 361-444