2022. október 23.

Vereséget szenvedett az OSE Sopronban

A mérkőzés folyamán volt, hogy kiegyenlített az Oroszlány, de mindenre reagálni tudtak a hazaiak.

Sopron KC – MVM-OSE Lions 76-64 (15-10, 20-14, 14-19, 27-21)

Oroszlány: Dimitrijevic 20/3, Ruják 8/6, Carev 11/9, Calloway 5/3, Krestinin 11. Cserék: Illés 5/3, Branjak 2, Dorogi 2, Werner -, Szabadfi -, Pápai -.

A bajnokság 5. fordulójában Sopronba, a Novomatic Arénába vendégszerepelt az OSE férfi kosárlabdacsapata.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, de hamar kiegyenlítetté vált a küzdelem. Az első negyed végén azonban a Sopron örülhetett. 15-10.

Gyors pontváltással indult a második etap, de összességében jól őrizte előnyét a hazai gárda a kezdeti percekben, sőt, növelni is tudta azt. Az oroszlányiaknak nem sikerült stabilizálni a játékukat, a hazaiak már tíz pont különbséggel vezettek. A megszerzett fórt tudták tartani a vendéglátók, így kétszámjegyű előnyre tettek szert a félidő előtt. 35-24.

A fordulás után sokkal jobban kezdett az OSE, aztán jött a menetrendszerű soproni futás, így hazai vezetéssel várhatták a záró felvonást a felek. 49-43.

Az utolsó tíz percet 5-0-val kezdte az SKC, így megint kétszámjegyű lett a differencia. Hiába küzdött nagyot az MVM-OSE Lions, a Sopron rendkívül magabiztosan kosárlabdázva tartotta az előnyét, így megszerezte harmadik győzelmét az idényben. 76-64.

+36 (34) 361-444