2022. november 13.

Elképesztő mérkőzésen nyert Debrecenben az OSE

A DEAC-nak két dobása is volt a győzelemért, de a Lions nyert egy ponttal a kosárlabda bajnokság 7. fordulójában.

DEAC - MVM-OSE Lions 79-80 (24-25, 10-21, 24-15, 21-19)

Az első negyed közepéig remek teljesítményt nyújtva, magabiztosan játszott az OSE. A végét megnyomta a Debrecen, 8-3-mas futással zárták az etapot a vendéglátók, így egy pontra csökkentették az oroszlányi előnyt. 24-25

A második etapban is folytatták kitűnő játékukat a vendégek, így a Lions 12 pontos előnnyel mehetett szünetre. 34-46

A félidő után 6-2-vel kezdett a hazai csapat, és látványosan feljavulva próbálták ledolgozni ponthátrányukat. 58-61

A záró negyed szoros, nagy küzdelmet hozott. 13 másodperccel a vége előtt már csak egy pont volt a két csapat között a különbség. Az utolsó pillanatokban a DEAC támadhatott a győzelemért, azonban kihagyták két helyzetüket, így az OSE győzött. 79-80

+36 (34) 361-444