2022. november 27.

Az utolsó negyedben állva hagyta a Falco az OSE-t

A végére elfáradtak az oroszlányiak, így nagy lett a különbség a szombaton megrendezett kosárlabda mérkőzésen.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MVM-OSE Lions 104-70 (24-20, 21-19, 24-20, 35-11)

Falco: Pot 14, Kovács B. 13/3, Brown 10/6, Tiby 7/3, Keller 7. Csere: Perl 18, Cowels 16/9, Barac 14, Krivacsevics 5, Takács Zs. -, Sövegjártó -.

OSE: Ruják 6, Szabadfi -, Barnjak 8/6, Calloway 15/9, Krestinin 6. Csere: Dimitrijevics 16/9, Carev 10/3, Illés M. 7/6, Dorogi 2, Mucza T. -.

Kovács kettesével indult a meccs, Ruják azonnal válaszolt, majd két perc csend után ismét Kovács értékesített egy ziccert. Tiby triplája is célba ért, amire Dorogi kettese érkezett. Ezt követően viszont ismét sorban szállította a pontokat a Falco, így a negyed közepére már a tízet is átlépte a különbség (15-4). Megrázta magát az OSE, 20-14-nél Dimitrijevicstől érkezett egy tripla, amivel ismét egyetlen támadásnyi volt a különbség a felek között. Krivacsevics kettesét ezúttal Barnjak hármasa követte – 24-20 az első negyed.

Barac volt eredményes közelről, Calloway és Illés viszont távolról célzott jól – 26-26-nál időt kért a Falco. A rövid szünet a Falcót frissítette fel jobban: Pot előbb egy kettest, majd egy gólpasszt jegyzett – utóbbit Kovács váltotta három pontra (31-26). Pot pillanatai következtek, újabb három pont került a neve mellé, a Falco pedig hattal vezetett. Sőt, Brown triplája után már a kilenc is megvolt közte. Innen négyet ledolgozott az OSE, de kis idő múlva már tízzel ment a Falco (45-35). Calloway egy triplát értékesített, és még egy büntetőt is bedobott: 45-39-re vezetett a Szombathely húsz perc után.

Pot egy kettest, Cowels egy triplát és egy duplát jegyzett, így 7-0-val kezdte a második félidőt a Falco – másfél perc után időt kértek a vendégek. Calloway távolija ült, tíz ponton tartotta magát az OSE. A tizennégyet is elérték a csapatok, nem nagyon tudta ekkortájt fékezni ellenfelét az OSE. Kicsivel később is visszaállt a tizennégy pontos különbség (66-52). Innen indította harmadik negyedbeli hajráját az OSE, amely 66-59-nél járt legközelebb ellenfeléhez. A negyed végén három Falco-pont került még fel a táblára (69-59).

Barnjak révén került tízen belülre az Oroszlány, de Brown is kintről dobott kosarat, Pot duplája után pedig már időt is kértek a vendégek (77-64). Pot egyik büntetője volt csak jó, de Kovács révén így is tovább nőtt a különbség, Barac és Brown találata pedig már éppen húsz pontnyi fórt jelentett (84-64), amire Barac még rátett kettőt. Az utolsó negyed közepén jártunk ekkor, amelynek első öt percét a Falco 17-5-ös mutatóval hozta, gyakorlatilag eldöntve ezzel a találkozót. Ráadásul a következő támadásokat is csak a Falco fejezte be ponttal, így már harminc közelében is járt a különbség, amit Tiby kettesével el is értek (97-67). A dudaszóig még 34-re tornázta a különbséget a házigazda: 104-70 lett a vége.

+36 (34) 361-444