2023. január 15.

Gyenge teljesítmény

Ismét vereséget szenvedett az OSE felnőtt férfi kosárlabdacsapata, ezúttal Honvéd vendégeként.

Budapesti Honvéd SE - MVM-OSE Lions 70-61 (21-11, 13-15, 19-17, 17-18)

Honvéd: Simon 18/9, Mijovics 16/3, Tanoh 11/3, Demeter 11/6, Peringer -. Cs: Kopácsi -, Völgyi 7, Hajdu 7/3.

Oroszlány: Dimitrijevics 8, Ruják 3, Carev 7/3, Calloway -, Krestinin 7. Csere: Mucza 7/3, Dorogi -, Henry 9, Illés 8/3, Barnjak 12/3.

Dimitrijevics kosarával indult a találkozó, Peringer gólpasszából Mijovics egyenlített, Tanoh Dez pedig egy triplát szórt be. Mijovics két büntetőt is bedobott, Tanoh Dez két közeli találatával már 11-2-t mutatott az eredményjelző, Simon Petrov természetesen időt kért, az OSE első 7 mezőnykísérletéből csak egyet értékesített. A rossz sorozatot Barnjak zárta le, Demeter maradt telejen üresen a palánk alatt, Ruják dobta az első vendég hármast (13-7). Simon két büntetőjével és zsákolásával 10-re nőtt a differencia, Carev két büntetőt értékesített, Mucza a festékből tett fel szépen egy bejátszást, Mijovics is hibátlan volt a vonalról. Völgyit birkózta le Carev, a Honvéd játékosa kihasználta a két büntetőlehetőséget, a negyedben pedig más már nem történt. 21-11

Egy csúnya vendég elváltás után Hajdú annyira üresen maradt a palánk alatt, hogy Baksa Szabolcs volt hozzá legközelebb a dobás pillanatában, Völgyi kettesével pedig már 14 volt közte, Carev hármasa így annyira kellett a Lionsnak, mint egy falat kenyér. Henry megszerezte első kosarát a mérkőzésen, sőt Barnjak révén már csak 7 pont volt a hazai előny, Baksa Szabolcs időt kért (25-18). A szünet után Simon rögtön bevágott egy hármast, Demeter állhatott a vonalra Henry faultja után, kettőből egyet dobott be. Krestinin Simon szabálytalansága ellenére is eredményes tudott lenni, a plusz egy azonban kimaradt. Krestinin megint a plusz egyen csúszott el, ahogy Tanoh Dez is (31-22). Demeter 45 fokból dobott egy triplát, Henry egy büntetőt dobott csak be. Barnjak bejátszása kintről beesett a gyűrűbe és mivel több pont már nem esett a negyedben, féltávnál 8 ponttal vezettek a hazaiak. 34-26

Demeter könnyen törte át a vendég védelmet, Mijovics két büntetőt dobott be, majd egy triplát, Simon Petrov kénytelen volt ismét időt érni (41-26). Mucza törte meg a vendégek rossz sorozatát, Henry palánk alatti kosarával zárkózott az OSE, Mucza hármasa után Baksa Szabolcs kért időt. Az Oroszlánynak volt lehetősége tovább zárkózni, de Völgyi 2+1-es akciójával nőtt a különbség. Carev két büntetőt dobott be, Mijovics lépett be szépen és üresen tehetett fel ziccert Demeter passza után, Krestinin hibátlan volt a vonalról, Dimitrijevics tempójával 6-ra csökkent a különbség. Barnjak kettőből egy büntetőt dobott be, a nehéz hazai időszakot Simon hármasa zárta le. Tanoh Dez és Hajdú kosaraival ismét 10 fölé kúszott a differencia. A negyedet Illés pontjai zárták. 53-42

Simon triplával indult az utolsó negyed, Dimitrijevics egy középtávolival válaszolt. Hajdú távoli találata után Simon Petrov megint időt kért, Illés pedig egy hármassal hozta közelebb a csapatát, majd egy kettest is dobot (59-50). Barnjak süllyesztett el egy tempót, Henry kosara után már csak 5 pont volt a különbség, Mijovics egy nehéz dobással levegőhöz juttatta csapatát, Simon betörése után ismét megnyugtatónak tűnt a Honvéd 9 pontos előnye, két és fél perccel a mérkőzés vége előtt. Illés egy büntetőt dobott be, Demeter triplája azonban lezárta a lényegi kérdéseket. 70-61

+36 (34) 361-444