2023. április 07.

Kiestek a kupából

Az oroszlányi kosarasok vereséget szenvedtek Sopronban, a Magyar Kupa negyeddöntőjében, így elbúcsúztak a további küzdelmektől.

Sopron KC - MVM-OSE Lions 86-78 (22-16, 15-12, 23-25, 26-25)

Sopron: Joseph 7/3, A. Jones 19/9, Valerio-Bodon 6/3, Barnett 24/15, J. Durham 17. Csere: Molnár M. 3, White 7, Takács N. -, Sitku -, Supola 3.

Oroszlány: Dimitrijevics 24/12, Ruják 5/3, Szabadfi -, Calloway 8/6, Krestinin 8. Csere: Dorogi 7/3, Werner -, Mucza -, Barnjak 17/9, Illés 3/3, Carev -, Henry 6.

5-0-ás futással kezdett a Sopron Joseph, Barnett és Valerio-Bodon vezetésével, erre 8-2-vel válaszolt az Oroszlány és átvette a vezetést. Barnett talált be közelről, majd kintről, Molnár dobott be egy büntetőt (13-10). Dimitrijevics szerezte meg első pontjait, White dobott be három büntetőt, Valerio-Bodon pedig egy hármast. Jones tört be szépen, Barnjak egy pontot a vonalon hagyott, a negyedet pedig Jones ziccere zárta, így egy negyed után hat pontos előnyre tett szert a hazai gárda. 22-16

Durham és Henry is csak egy pontot szerzett a vonalról, Ruják viszont dobott egy hármast, így a második negyed első két perce a vendégeknek sikerült jobban. Dorogi triplája után már döntetlent mutatott az eredményjelző, sőt egy büntetővel vezetéshez is juttatta csapatát (23-24). Dimitrijevics maradt üresen egy tempóra, a Sopron egy ponttal hozta le a negyed felét, így Kosztasz Flevarakisz időt kért. Dimitrijevics dobott be két büntetőt, Durham a festékből volt eredményes, így hat perc után született hazai mezőnykosár. Jones villant ismét, ezúttal egy 2+1-el, a félidő végén pedig az OSE támadójátéka állt teljesen földbe, 16-0-ás futással zárt a Sopron, így 9 pontos előnnyel mehettek a nagyszünetre. 37-28

Durham egészen elképesztő kosárral indította a második félidőt, ráadásul a plusz egyet is mellé tette, Barnjak válaszolt egy nagyszerű hármassal középről. Barnett sem hibázott kintről, Durham pedig közelről, Calloway dobott nagy triplát, de a hazaiak centere továbbra is tarthatatlan volt. Barnjak egy visszalépős hármassal hozta vissza 10 pontra az Oroszlányt, Barnett zsákolt faulttal együtt és a plusz egyet sem hagyta ki. Az OSE továbbra is Barnjak távoli dobásaira támaszkodott, ezt a sorozatot Dimitrijevics szakította meg egy ziccerrel, de Joseph három ponttal felelt. Barnjak tört be szépen, két pontját Valerio-Bodon annulálta egy kettessel, az ex-soproni Ruják törte fel szépen a hazai védelmet (55-46). Krestinin lopta közelebb az övéit két büntetővel, az SKC támadójátéka teljesen megállt ebben az időszakban, Dorogi szerzett kosarat faulttal együtt, még a büntető előtt időt kért Kosztasz Flevarakisz. A plusz egy is beesett, Molnár törte meg a hazai jeget, Barnett hármasával ismét levegőhöz jutott a Sopron. Barnjak dobott be két büntetőt, több kosár nem esett a nagyedben így az SKC hét pontos előnnyel várhatta a negyedik negyedet. 60-53

A záró etap Calloway ziccerével kezdődött meg, Supola tört be bátran és tett fel egy floatert. Henry dobott két pontot egy támadólepattanó után, Supola egy pontot a vonalon hagyott, erre az OSE centere egy kettő plusz egyel válaszolt. Durham dobott elképesztően nehéz kosarat, a vendégek azonban nem hagyták magukat, Illés köszönt be távolról. Dimitrijevics egyenlített a vonalról, Barnett dobott hazai szempontból nagyon fontos hármast (68-65). Ismét Dimitrijevics villant, Jones dobott be két büntetőt, de Dimitrijevicset távolról sem lehetett megállítani, Jones azonban kettővel is felelt, így Simon Petrov kért időt (76-70). Dimitrijevics elképesztő hármast dobott dudaszóra, Joseph értékesített két büntetőt. Ki más, mint Dimitrijevics hármasával érkeztünk meg az utolsó két percre és nyilván Jones válaszolt a sarokból. Az Oroszlányban nem maradt már erő a feltámadásra, így az SKC csatlakozott a Final Fourba. 86-78

+36 (34) 361-444