2023. április 16.

Kaposváron nyert az OSE

Az alsóház második fordulójában találkozott egymással a Kometa Kaposvári KK és az MVM-OSE Lions. Az oroszlányi kosarasok magabiztos győzelmet arattak.

Kometa Kaposvári KK – MVM-OSE Lions 71-82 (18-23, 17-17, 19-22, 17-20)

KKK: Brown 17, Halmai -, Parsons 15, Gabric 18/6, Hughes 8. Csere: Krnjajski 7, Puska B. 4/3, Hendlein 2, Bogdán -.

OSE: Dimitrijevics 28/9, Szabadfi 2, Barnjak 13/9, Calloway 8/3, Werner 2. Csere: Henry 14, Mucza 8/6, Ruják 5/3, Krestinin 2, Illés M. -, Carev -, Dorogi -.

Barnjak jegyezte a meccs első kettesét, Calloway az első hármast, majd Dimitrijevics is kintről talált be – közte csak Gabrictól érkezett pont hazai oldalon (2-8). Három pontnál közelebb nem tudta megközelíteni ellenfelét a Kaposvár, de Krestinin egy jó büntetője után már volt hét is a különbség – Gabric triplájával csökkent négyre (14-18). Többet hibáztak a csapatok, Krestinin például három büntetőt is elrontott, de így sem tudta csökkenteni hátrányát a házigazda. Sőt, nőtt a különbség, 14-23-nál Parsons duplája kellett ahhoz, hogy a következő OSE-támadásból ne legyen meg a közte tíz. Krnjajski is betalált, 18-23-nál zárult az első negyed.

Jobban kezdte a második tíz percet a Kaposvár, 27-27-nél utolérte ellenfelét – időt kértek a vendégek. Hughes egyik büntetője volt csak jó, de így is átvette a vezetést a házigazda. Ruják triplája volt pontos, ezzel ismét az OSE került előnybe, amit Henry akciógólja követett (30-34). Többet hibáztak a csapatok, másfél perc alatt egy Puska-büntető kötött csak ki a gyűrűben, majd Dimitrijevics szerzett akciógólt (31-36). Maradt az öt pont különbség a csapatok között, 35-40 az első félidő.

Mucza egy triplával indította a második félidőt, aztán Krnjajski kettese után Dimitrijevics is távolról célzott hibátlanul (37-46). Négy pontot szállított a Kaposvár, majd egy pontváltást követően Brown mindhárom büntetőjét bedobta (44-49). Barnjak kettese következett, azt viszont hat kaposvári pont követte, így 50-51-nél a vendégek kértek időt. A rövid szünet után Barnjak dobott triplát, kicsivel később pedig Dimitrijevics is (54-59). A negyed hajrájában már csak a vendégek szereztek pontot, 54-62-ről jöhetett a záró etap.

Igyekezett, de nem tudott közelebb lépni ellenfeléhez a Kaposvár, a negyedik negyed közepéhez érve ráadásul minimálisan még nőtt is a különbség. Magabiztos volt az OSE a hajrában is, így 82-71-es győzelmet aratott idegenben.

+36 (34) 361-444