Hazai győzelem

Az alsóházi rájátszás 7. fordulójában az OSE a Kaposvár gárdáját fogadta.

MVM-OSE Lions - Kometa Kaposvári KK 97-86 (28-25, 29-20, 20-26, 20-15)

Oroszlány: Dimitrijevics 23/9, Szabadfi 8/6, Barnjak 15/3, Calloway 21/9, Werner -. Csere: Mucza -, Ruják 7/3, Dorogi 5/3, Illés -, Krestinin 7, Carev 4.

Kaposvár: Paár 14/6, Puska 8/6, Krnjajski 20/6, Gabric 9/3, Hughes 23/3. Csere: Halmai 6, Bogdán 4, Antalics 2. Sokkal jobban kezdte a mérkőzést az Oroszlány, Calloway és Barnjak vezetésével 13-6-ra megléptek a hazaiak. Krnjajski duplája után Szabadfi és Puska dobott hármast, de végül Dimitrijevics külső dobása után 6 perc elteltével 10 pontra nőtt a két csapat közötti differencia. Ezután 7-2-es futást produkált a Kaposvár, amivel 5-re csökkentette a távolságot, sőt egy gyors triplaváltás után Halmai betörésével ebből még kettőt faragtak. A negyed végéig nem változott az eredmény, így az első szakasz után három ponttal állt jobban az Oroszlány. 28-25

Carev volt pontos középtávolról, Bogdán kosarára Ruják felelt. Krnjajski duplájával és Paár hármasával kiegyenlítettek a somogyiak, Carev és Calloway juttatta kis levegőhöz az OSE-t. A negyed nagy részében nem változott a különbség, egészen a félidő utolsó percéig, amikor Dimitrijevics kosarával 10 ponttal ellépett a hazai gárda, sőt a légiós még négy pontot hozzá tett az utolsó percben, s mivel a vendégektől csak két Paár-pont érkezett, így a nagy szünetre 12 pontos előnnyel vonult Simon Petrov legénysége. 57-45

Henry zsákolásával és Dimitrjievics ziccerével már 16-tal állt jobban az OSE, Krnjajski és Hughes révén 10 pontig vissza küzdötte magát a Kaposvár. Az utolsó négy percre azonban jelentősen feljavult a kék-fehér együttes, főleg Hughesnak köszönhetően, Paár középtávoli dobása után már csak négy pontra voltak a vendéglátóktól. Krestinin és Dorogi állította meg a futást, Hughesra továbbra sem volt ellenszere azonban az Oroszlánynak. A harmadik negyed utolsó pontjait Szabadfi szerezte a festékből, így 6 pontot sikerült megőriznie előnyéből a Lionsnak. 77-71

A negyedik negyed álomszerűen indult a Kaposvárnak, még akkor is, ha az első kosarat Dimitrijevics dobta. Hughes bedobott két büntetőt, zsákolt egyet, aztán Puska célzott tökéletesen kintről, 79-78-nál érkezett így Simon Petrov időkérése. Dimitrijevics és Ruják is betalált távolról, aztán a csapatok sorra puskázták el a lehetőségeket, végül Dimitrijevics értékesített két büntetőt (87-80). Krnjajski és Calloway váltott kosarat, mely után időt kért a Kaposvár, azonban már nem maradt erő a szűk rotációval játszó csapatban, így az Oroszlány nyerte a mérkőzést. 97-86

+36 (34) 361-444