Magabiztos volt a hazai csapat a bajnokság 3. fordulójában.

Arconic-Alba Fehérvár – MVM-OSE Lions 90-80 (30-22, 23-19, 22-17, 15-22)

Alba Fehérvár: Chambers 9, Kass -, Barnett 14/12, Dickey 14, Philmore 9/6. Csere: Martin 4, Takács Ma. -, Balogh M. 6, Vojvoda 29/15, Takács Mi 5, Góbi -.

Oroszlány: Riddley 20/3, Szabadfi -, Gholston 33/18, Thomas 8, Polutak 6. Csere: Ruják -, Hollis-Jefferson 4, Balsay 4, Gáspár -, Illés 5/3, Árva-File -, Werner -.

Philmore 3+1-es akciójával vette kezdetét a találkozó, Riddley tempójával az OSE is felkerült a táblára. Gholston lépett ki szépen egy ziccert, Polutak pedig 2+1-et hozott össze (4-7). Dickey értékesített két büntetőt, majd megtette ezt Vojvoda is, sőt a magyar válogatott játékos kintről is beköszönt. Riddley hármasára Dickey válaszolt egy zsákolással, Gholston közelről fejezett be szépen, Chambers pedig faulttal együtt és a plusz egyet is bedobta (16-12). Ismét Gholston villant, Balogh szerzett könnyű két pontot, Vojvoda floatere után Simon Petrov időt kért (20-14). Gholston hármasával lépett közelebb az Oroszlány, Vojvoda továbbra is remekelt, Thomas értékesített egy büntetőt, Philmore visszalépős tempója hullott a gyűrűbe. Gholston ziccerezett, Vojvoda már a 13. pontját szerezte az első negyedben, Chambers büntetőivel 10 ponttal elhúzott az Alba. A negyed végén kicsit sikerült közelebb lépni a vendégeknek, de így is 8 pont volt a differencia. 30-22

Vojvoda ott folytatta, ahol abba hagyta és a sarokból is pontosan célzott, aztán egy gólpasszt is kiosztott Baloghnak, Riddley törte meg az OSE rossz sorozatát. Hollis-Jefferson jelentkezett két ponttal, Balogh lépett be remek ütemben és zsákolt, Dickey küzdött be egy közelit, jött az újabb vendég időkérés (39-26). Thomas közép-távolija talált utat a gyűrűbe, Polutak küzdött meg a festékben két pontért, Dickey büntetőzött. Martin szerezte meg első pontjait egy ziccerrel, majd egy gyorsindítást is befejezett, Riddley egy pontot a vonalon hagyott. Barnett süllyesztett el két triplát, Hollis-Jefferson tört be szépen két pontért, Vojvoda 50%-kal dolgozott büntetőivel. Illés talált be távolról, Barnett háromból két büntetőt dobott be, ezt követően azonban az OSE percei következtek, így a félidőre 12-re csökkentették korábbi 19 pontos hátrányukat. 53-41

Barnett keze nem hűlt ki a szünetben, Gholston felelt, az OSE légiósa egy kettest is betett a közösbe, Vojvoda triplával felelt, ráadásul egy technikai miatt egy büntetőt is bedobott. Gholston két büntetőt dobott be, aztán csak egyet, Vojvoda bontotta meg a vendég védelmet és két pontot szerzett. Polutak egy pontot hozott az OSE-nak a vonalról, természetesen megint Gholston dobott hármast, ráadásul kettőt egymás után, az Alba pedig időt kért (62-56). Természetesen Vojvoda juttatta kis levegőhöz csapatát, Dickey szerezett második esélyből két pontot, Riddley, Takács Milán és Vojvoda büntetőzött. A negyed utolsó két percében még sikerült növelni az előnyét az Albának, így magabiztos előnyből várhatták a záró etapot. 75-58

Balsay szerzett két pontot korábbi kenyéradója ellen, Illés közép-távolról dobott kosarat, Philmore viszont kintről talált be. Egy hosszú kosárcsendet Takács Milán tört meg, Riddley tempóval válaszolt, a negyedik negyed nem hozott magas színvonalat – 5-6-ra állt az etap 5 perc után -, de a különbség stagnált, ez pedig az Albának tökéletes volt. Az utolsó percekre így nagy izaglom nem jutott, az egyetlen kérdés a különbség volt. 90-80

Az Alba harmadik mérkőzését is megnyerte, míg az OSE mérlege 2-1-re romlott.

+36 (34) 361-444