2023. október 22.

A Honvédot is legyőzte az OSE

Hiába kapaszkodott a második félidőben a fővárosi csapat, 6 ponttal győzött a hazai pályán a Lions.

MVM-OSE Lions - Budapesti Honvéd SE 89-83 (29-19, 21-15, 19-24, 20-25)

Oroszlány: Riddley 27/6, Szabadfi 2, Gholston 7/3, Thomas 29/6, Polutak 11. Csere: Ruják -, Hollis-Jefferson 10, Gáspár -, Illés 3/3.

Honvéd: Djokovics 6/3, Reizinger -, Bazsó 3/3, Henry 18/3, Peringer 4. Csere: Filipovic 18/3, Kopácsi 3/3, Hajdu 9/3, Brown 22.

A hazai pályán szereplő Oroszlány kezdte jobban a mérkőzést, 5-0 után aztán Peringer szerezte meg az első vendég pontokat. Riddley hármasára Djokovics három büntetővel válaszolt, Peringer zsákolásával egy pontra jött fel a Honvéd (8-7). Szabadfi és Polutak juttatta kis levegőhöz az OSE-t, Henry dobott egy triplát. Polutak két büntetőt küldött a helyére, Kopácsi egy hármast, Riddley és Brown büntetőzött, majd előbbi egy 2+1-et is bemutatott. Polutak és Hajdu váltott kosarat, Thomas három pontot szerzett a vonalról, Brown kettőt. A negyedet négy hazai pont zárta. 29-19

Hollis-Jefferson jelentkezett be két ponttal, Brown tört be szépen, Thomas zsákolt, aztán egy hármast is elsüllyesztett. Már 17 ponttal ellépett az Oroszlány, nem meglepő, hogy a Honvéd időt kért (38-21). Thomas nem állt le és még három pontot szerzett, Henry és Brown zárta le a fővárosiak rossz sorozatát. Hollis-Jefferson fejezett be a gyűrű közeléből, Hajdu szórt egy triplát, Riddley pedig három büntetőt. A negyed végéig nem nagyon változott a különbség, így a félidőre magabiztos, 16 pontos előnnyel vonult Simon Petrov együttese. 50-34

Henry közelről, Thomas középtávolról célzott pontosan, Poltuak kosarára Filipovic felelt. Riddley 19-re növelte a különbséget, Filipovic és Brown próbálta pontokkal zárkóztatni a Honvédot. Főleg előbbi indult be nagyon hármast dobott, zsákolt, így folyamatosan olvadt a differencia, Brown tempója már 10-re hozta fel övéit. Riddley és Gholston lépett elő, a negyedet viszont Djokovics triplája zárta, így a piros-fehér gárda lőtávolból várta a záró etapot. 69-58

Bazsó hármasa után hosszú idő után először 10 ponton belül találta magát a Honvéd, Thomasnak viszont hatalmas meccse volt. Brown két büntetőjét Polutak annulálta egy mezőnykosárral, ebben az időszakban így állandósult a két csapat közötti különbség (76-66). Illés hintett fontos hármast, Henry két büntetőt, Brown verte meg szépen emberét és ziccerezett. Az utolsó három percre Henry büntetői után 8 pontos különbséggel érkeztek meg a felek, innen pedig már nem volt visszaút a vendégeknek. 89-83

Fotó: OSE hivatalos facebook oldala

+36 (34) 361-444