Az OSE-nak kevés volt Gholston és Thomas extra teljesítménye.

Atomerőmű SE - MVM-OSE Lions 95-82 (24-21, 23-22, 26-14, 22-25)

ASE: Ihring 23/15, White 11/6, Radics -, Nicholson 20/9, Wright 14/3. Csere: Wooten 2, Kovács Ák. 9/6, Kucsora 5/3, Dorogi 3, Kékesi -, Géringer 8/6, Sövegjártó -.

OSE: Ruják 7, Szabadfi 7/3, John 8/6, K. Thomas 20, Polutak 8. Csere: Gáspár -, Árva-File , Balsay 1, Gholston 31/3.

5-0-val indított az Atomerőmű, de White triplájára hamar válaszolt az oroszlányiak új szerzeménye Avelon Luke John Jr. Ettől függetlenül továbbra is a paksiaknak ment jobban, két perc elteltével Wright közelije után már 10-3 állt az eredményjelzőn. Ihring és Wright is triplát dobott, ám az Oroszlány kezdett magához térni, és Thomas, valamint Gholston pontjaival feljöttek három pontra. Egészen 18-17-ra sikerült felzárkóznia a vendégcsapatnak, de az egyenlítés már nem jött össze, pár pontot megtartott előnyéből a paksi együttes (24-21).

White és Kovács pontjaival indult a második negyed, de erre gyorsan válaszolt Szabadfi, majd Gholston. Szorosan alakult a mérkőzés, újfent csak egy pont volt az Atomerőmű előnye, de az egyenlítés ismételten nem jött össze a vendégeknek. Nicholson nem hibázott a büntetővonalról, majd egy fontos triplát is a helyére küldött. Pár ponttal folyamatosan a hazaiak tartottak előrébb, amiből már nem is adtak le az első félidő végéig (47-43).

Thomas büntetőivel indult a második félidő, de Ihring az ellentámadásból rögtön bedobott egy hárompontost. Thomas hiába volt ismét eredményes, a szlovák irányító újra távolról válaszolt. Öt pont körül állandósult a különbség, majd az ASE Nicholson egymást követő két hármasával meglépett 65-50-re. Nem sikerült az Oroszlánynak megállítani a paksiak lendületes játékát, így a 29. percben Géringer hármasát követően már 20 ponttal vezettek a hazaiak. Gholston pontjaival valamelyest faragtak hátrányukból a vendégek, de így is magabiztos vezetés mellett várhatták a paksiak a folytatást (73-57).

Gholston révén még próbálkozott az Oroszlány a záró etapban, de az atomvárosiak nem engedték ki a kezükből a biztos vezetést. A 35. perben Géringer újabb hárompontosa után ismét visszaállt a korábbi 20 pontos differencia, ekkor 87-66 állt az eredményjelzőn. Az utolsó öt perc már csak formalitásnak bizonyult a mérkőzésen, egyetlen nyitott kérdésként az maradt meg, hogy mekkora különbséggel nyernek a hazaiak. Végül 13 pont lett a különbség (95-82).

+36 (34) 361-444