Sport
2023. december 31.

Ismét egy kínos vereség

Szoros meccsen, Oroszlányban zárta le rossz sorozatát a DEAC a kosárlabda bajnokság 14. fordulójában.

MVM-OSE Lions - DEAC 78-81 (18-20, 26-22, 15-22, 19-17)

Oroszlány: Riddley 24/6, Ruják 2, Szabadfi 2, John 9/6, Polutak 12. Csere: Gholston 21/3, Balsay 8/3, Gáspár -.

Debrecen: Edwin 18/6, Hőgye 6/6, Drenovac 18/3, Williamson 12, Buljevics 6. Csere: Mócsán 16/12, Tadics 5/3, Czermann -.

Polutak kosarával vette kezdetét a mérkőzés, Williamson verte meg Rujákot az alapvonalon és könnyű ziccert tett fel. Hőgye köszönt be kintről, Drenovac értékesített egy nehéz dobást, Szabadfi tett fel egy ziccert Williamson szorításában. Drenovac adott nagy labdát Williamsonnak, Edwin dobott be két büntetőt, Gholston tempója esett be (6-11). Drenovac dobott be egy középtávolit, John Jr. mutatott be 2+1-et, Gholston szórt egy hármast, Drenovac ziccerezett, Polutak fejezett be szépen, Hőgye talált be a sarokból, Gholston szerzett két pontot. 18-20

Tadics kosarával folytatódott a játék, Riddley küldte a helyére mindkét büntetőjét, Mócsán nehéz triplát dobott be. Polutak zsákolt, Williamson dobott be egy fadeaway-t, Polutak horga esett be, Drenovac sülyesztett el egy hármast, Balsay azonnal válaszolt (27-30). Mócsán fejezett be szépen a gyűrű környékén, Polutak egy pontot a vonalon hagyott. Gholston szerzett egymás után négy pontot, a légiós két büntetőt is bedobott és Andjelko Mandics időt kért (34-32).

Edwin tempója ért célt, Riddley és Drenovac váltott kosarat, ezután Simon Petrov időt kért. Riddley talált be a játékmegszakítás után, sőt Williamson kosara után is bedobott két büntetőt, majd egy nehéz ziccert is feltett. Edwin szórt egy hármast, Balsay csent labdát és könnyű ziccert tett fel. A félidőt Drenovac büntetője zárta, így két ponttal az OSE állt jobban. 44-42

Buljevics nevéhez fűzödött a félidő első vendég kosara, Polutak válaszolt azonnal, Mócsán egy saroktriplát hintett. A válogatott játékos egy ziccert is feltett, Gholston nehéz tempót dobott be, Edwin két büntetőt (48-51). Williamson is, Edwin hármasa után Simon Petrov időt kért. Riddley szakította meg a rossz vendég sorozatot egy hármassal, Edwin egy pontot a vonalon hagyott. Buljevics fejezett be egy bejátszást, Mócsán újabb triplájával már 10 pont felett járt a differencia, nem meglepő, hogy az OSE időt kért. Gholston és Riddley kosarával kapaszkodott a hazai gárda, Balsay dobott egy büntetőt, John Jr. hármasa után a vendégek kértek időt (59-62). A negyed Edwin zsákolásával ért véget. 59-64

Polutak egy büntetőt dobott be, Mócsán megint egy triplát, Balsay két pontot szerzett. Gholston sérülés miatt kiesett a hazaiaktól, az ezt követő időszakban mindkét csapat sorra halmozta a hibákat. Riddley triplája zárt le egy hosszú kosárcsendet, a DEAC pedig időt kért (65-67). Williamson szerzett két pontot, Gholston vissza tudott térni, de Drenovac 6 pontra növelete a vendég előnyt. Ruják lépett előre, Edwin dobott egy tempót, Buljevics szerzett fontos kosarat közelről. Az utolsó két percre 7 pontos különbség volt a vendégek javára, innen pedig már nem volt visszaút a hazaiaknak. 78-81