2024. január 21.

A tabella utolsó helyére csúszott az OSE

Visszavágott a fővárosi alakulat az őszi vereségért a felnőtt férfi kosárlabda bajnokság 17. fordulójában, a Ludovika Arénában.

Budapesti Honvéd SE - MVM-OSE Lions 80-70 (23-14, 16-12, 21-26, 20-18)

Honvéd: Simon 4, Brown 24/6, Hajdu -, Wesson 15/9, Peringer 4. Csere: Djokovics 18/9, Henry 5/3, Filipovic 4, Reizinger -, Bazsó 6/6, Kopácsi -.

Oroszlány: Riddley 17, Balsay 2, Gholston 12/3, John Jr. 10/3, Polutak 15. Csere: Ruják 3/3, Illés -, Thomas 11, Werner -, Árva-File -.

Gholston egy bedobott büntetőjével vette kezdetét a mérkőzés, Polutak kosarára Wesson felelt, Simon sportszerűtlenje után Riddley egy büntetőt dobott be. Wesson szórt egy triplát középről, Riddley ismét csak egy büntetőt dobott be, Brown tört be bátran két pontért (7-5). Peringer értékesítette a büntetőit, Gholston eurostepjével csinált magának helyet a festékben, Djokovics Polutak faultja után három büntetőt dobott be. A Honvéd légiósa egy hármast is bevágott, így Váradi Kornél 8 pontos hátrányban kért időt (15-7). Thomas egy büntetőt dobott be, Henry kísérlete csorgott a gyűrűbe, Thomas ezúttal már nem hagyott pontot a vonalon. Riddley szerzett két pontot, Filipovic válaszolt, de az OSE légiósa aztán lábbal verte meg Reizingert. Filipovic tempója is jó volt, a negyedet Djokovics pontjai zárták. 23-14

A második negyed is Gholston büntetőjével kezdődött, Balsay használta ki, hogy Djokovics elaludt védekezésben, John Jr. kosarával 4 pontra jött fel az OSE. Brown tett fel egy nehéz ziccert, Polutak saját rontott dobását pofozta a gyűrűbe, de a Honvéd pontgyárosa sorozatban erre négy ponttal felelt (29-21). Gholston és Polutak összjátéka után Zlatko Jovanovics időt kért, Wesson talált be a sarokból, ezt követően hosszú pontcsend következett. Riddley egy büntetővel zárta ezt le, de mindkét csapat szenvedett továbbra is támadásban, ezért az Oroszlány időt kért. Wesson is egy pontot a vonalon hagyott, Brown távolról volt pontos, Johm Jr. a vonalról. A félidő utolsó kosarát Brown szerezte kintről. 39-26

Brown kettesével folytatódott a játék, Thomas duplájára Djokovics válaszolt egy triplával, Bazsó is betalált távolról, így alig bő két perc után Váradi Kornél időt kért (47-28). Polutak egy pontot a vonalon hagyott, Riddley és Brown szerzett 2, illetve egy pontot a vonalról, de Djokovics ezt követően nagyszerűen fejezett be, hármasával pedig már 20 pont felett járt a differencia. Ruják 24 perc után megszerezte az Oroszlány első hármasát, de rögtön John Jr. is bedobott egyet, Polutak zsákolása után időt is kért a Honvéd (53-39). Riddley ziccerezett, John Jr. csent labdát és könnyű kosarat szerzett, Simon zárta le a 12 pontos vendégfutást. Riddley villant ismét, sőt két büntetőjével 10 ponton belülre hozta csapatát, Gholston dudaszós hármast dobott. Poltuak két büntetőt, Henry szórt egy hármast, ezzel megállítva egy 19-2-es OSE-szakaszt. Peringer küldte helyére a büntetőit, a negyedben több pont már nem esett. 60-52

Brown kosarával kezdődött a záró etap, a légiós aztán két büntetőt is bedobott, Polutak volt eredményes közelről. John Jr. csak egy büntetőt dobott be, Bazsó köszönt be a sarokból, Thomas tett vissza egy rontott dobást. Wesson 2+1-e után Váradi Kornél időtkért, Gholston dobott egy tempót (70-59). Wesson kintről is pontos volt, Thomas szerzett egy kettest, aztán egy büntetőt is bedobott. Djokovics kosara lezárta a lényegi kérdéseket, a Honvéd nyert, ezzel visszavágott az OSE-nak az őszi vereségért. 80-70

+36 (34) 361-444