Megerősítette kilencedik helyét a tabellán az OSE.

Atomerőmű SE - MVM-OSE Lions 76-88 (20-22, 26-23, 13-24, 17-19)

Paks: Ihring 9/3, Clarance 4, Kékesi 6/6, Nicholson 17/3, Wooten 19. Csere: Kovács Á. 4, Sövegjártó 3/3, Dorogi -, Kucsora 5/3, Pajor 3/3, Eilingsfeld 6.

Oroszlány: Ruják -, Balsay -, Gholston 28/9, Thomas 17, Polutak 8. Csere: Illés 15/15, Stevenson 14/3, Werner 4, Szabadfi 2.

Kékesi triplájával indult a találkozó, Polutak és Wooten szerzett 2-2 pontot, aztán az oroszlányi center egy büntetőt dobott be. Gholston kapta el nagyon a fonalat és sorozatban hét oroszlányi pontot is ő szerzett, Kékesi, Clarance és Wooten vezetésével 12-11-nél visszavette a vezetést a hazai gárda. Ihring átadását Wooten váltotta két pontra, Stevenson fejezett be egy gyorsindtást, Clarance zsákolása után öt pontot szerzett egymás után az Oroszlány, Sebastjan Krasovec időt is kért (16-20). Valamelyest ez jó hatással volt a Paksra, Kovács szerzett négy pontot, az OSE viszont csak kettőt szerzett a dudaszóig. 20-22

Kucsora hármasával vette át a vezetést az ASE, Eilingsfeld két, Werner négy pontot szerzett. Nicholson zsákolt, Stevenson csinált egy 2+1-et, Pajor hármasával fordult megint a kocka (30-29). Kucsora tempója után Váradi Kornél időt kért, Polutak küldte helyére a büntetőit. Nicholson pöcije után Polutak zsákolt, Sövegjártó és Illés is kintről köszönt be, Thomas három büntetővel (37-39). A félidő hátralévő részében sem engedte el egymás kezét a két csapat, egyszer bár ellépett négy ponttal az Oroszlány a Paks nem csak egyenlíteni, hanem fordítani is tudott, így ők mentek előnnyel a nagyszünetre. 46-45

A harmadik negyed első két percében kevés pont esett, a hazaiak két, a vendégek négy egységet tettek hozzá a sajátjukhoz. Irhring tört be remekül, Gholston használt ki egy védelmi hibát, aztán egy szerzett labdával is végig ment. Nicholson egyenlített egy triplával, Gholsont és Eilingsfeld közelről volt eredményes, az OSE légiósa aztán egy triplát is berámolt (57-60). A következő percekben az Oroszlány további két pontot hozzátett az előnyéhez, Sebastjan Krasovec 59-64-nél kért időt. Gholstonra viszont továbbra sem találta az ellenszert az ASE, nem sokára már 10 pontra nőtt a differencia, ami meg is maradt a negyed végéig. 59-69

A negyedik negyed eleje tökéletesen indult az Oroszlány számára, Illés kétszer is betalált kintről, Thomas egyszer közelről, így 8-0-s futás után kért időt a Paks (59-77). Ihring zárta le a hazaiak rossz sorozatát, Eilingsfeld ziccere után időt kért az Oroszlány. Ez megtette a hatását szépen lassan visszaépítette előnyét a vendégcsapat, az utolsó negyed felénél már 17 egységgel állt jobban Váradi Kornél csapata. A mérkőzés hátralévő részében már nem tudott jelentősen felzárkózni a Paks, így az Oroszlány nyert. 76-88

+36 (34) 361-444