108 pontot dobtak az oroszlányi kosarasok a Szegednek az alsóházi rájátszás 9. fordulójában.

MVM-OSE Lions - SZTE-Szedeák 108-78 (29-23, 28-21, 21-18, 30-16)

Oroszlány: Ruják 2, Balsay 1, Gholston 23/15, Thomas 21/6, Polutak 23/3. Csere: Szabadfi -, Gáspár 2, Werner -, Árva-File -, Czermann -, Stevenson 26/6, Illés 10/6.

Szeged: Balogh 11/3, Mucza 2, Bailey 11/3, Bognár 14, Lake 22. Csere: Cohill 11/3, Laluska 2, Mokánszki -, Mayer -, Zsíros 5/3.

A mérkőzés első kosarát Gholston szerezte távolról, Bognár és Balogh révén ugyan fordított a Szeged, de Polutak vezetésével 8-4-es előnybe került az Oroszlány a harmadik percre. Lake és Bailey a festékből egalizált, Thomas és Mucza váltott kosarat, Lake pedig már vezetéshez juttatta a vendégeket (10-12). Thomas két pontjára Bailey hárommal felelt, Gholston azonnal annulálta ezt triplájával, Balogh adott nagy passzt Lake-nek. Bailey egy lepattanóval robogott végig a pályán, Polutak maradt üresen a palánk alatt, 2+1 lett a vége. 21-21-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, ezt követően főleg Stevensonnak köszönhetően az Oroszlány tudott feljebb kapcsolni, így 10 perc után 6 ponttal álltak jobban riválisuknál. 29-23

A második negyed eleje a vendég Szegednek sikerült sokkal jobban, Cohill, Bognár és Bailey kosaraival 8-2-t futott a Szedeák, így 31-31-nél utolérte ellenfelét. Stevenson kettese után Zsíros hármasával már a Szeged állt jobban, Polutak dobott be két büntetőt. Balogh is, Gholston és Polutak következett, sőt nem sokára már 43-36 állt az eredményjelzőn, Simándi Árpád időt kért. Stevenson megint nagyon elkapta a fonalat, ezzel már a tíz pontot karcolta a differencia. A félidő utolsó két percét is a hazai csapat bírta jobban, így a nagyszünetre már 13 pontos vezetéssel vonulhatott Váradi Kornél csapata. 57-44

Meglehetősen hullámzóan kezdődött a második félidő, bár az első kosarat a Szeged szerezte, nem sokkal később már 16 pontos is volt a hátrányuk Gholston remek pillanatai miatt, aztán csökkent ez 11-re is, míg nem visszaállt a félidei 13-ra. Illés dobott be egy tempót, Ruják ziccerezett, Polutak pedig két büntetőt küldött a helyére (70-51). Stevenson hármasával a 20 pontot is átlépte a differencia, a Szeged 75-51-nél kért végül időt. A harmadik negyed vége viszont a Szeged számára alakult jól, felzárkóztak ugyanis 15 pontra, végül Balsay egypontosával ez 16 volt a dudaszónál. 78-62

A szünet láthatóan időt adott az Oroszlánynak rendezni a sorokat, 10-2-es futást csinált a hazai gárda bő két perc alatt, ezzel ismét 20 pont felett járt már a különbség (88-64). A Szeged nem igazán tudta elállítani a vérzést sőt, 95-66-nál már 29 pont volt a vendégcsapat hátránya. Érhető módon a mérkőzés utolsó öt percére a lényegi kérdések már eldőltek, az Oroszlány győzelemmel búcsúztatta hazai pályán a 2023/24-es szezont. 108-78

+36 (34) 361-444