2024. május 18.

Pontgazdag meccsen veszített az OSE

Pedig közel állt az Oroszlány az egyenlítéshez az alsóházi rájátszás 10. fordulójának utolsó pillanataiban.

Egis Körmend - MVM-OSE Lions 100-97 (34-25, 21-22, 20-22, 25-28)

Körmend: Doktor 9/3, Takács K. 2, Morgan 21/15, Tolbert 25, Konate 20/6. Csere: Kiss M. 3/3, Ferencz 14/9, Herczeg -, Schmera 6/3.

OSE: Ruják 2, Gholston 26/9, Balsay 2, K. Thomas 14/3, Polutak 18/3. Csere: Stevenson 20/3, Illés 7/6, Gáspár 2, Szabadfi -, Werner 6.

Érezhető volt, hogy mind a két csapat szeretné megnyerni a presztízs találkozót. Lendületesen kezdett a Körmend, 11-4-re vezettek Konate zsákolása után. Elkezdett magához térni az Oroszlány, ám mielőtt igazán szoros lett volna a mérkőzés, Morgan a helyére küldött egy triplát. Polutak és Gholston is eredményes volt, miközben a hazaiaknál Tolbert szólt közbe. Ferencz révén a negyed hajrája a hazaiaké volt, így kilencpontos előnyt szereztek (34-25).

A második negyed első fele hasonló forgatókönyv alapján zajlott, mint a meccs korábbi szakasza. A 15. perc környékén azonban Illés hárompontosát követően már csak négy pont volt a hazaiak előnye. Közelebb azonban nem kerültek az oroszlányiak, magabiztosan vezetett a félidőben a vasi együttes (55-47).

Ferencz és Thomas triplaváltásával kezdődött a második félidő, majd Konate volt eredményes előbb közelről, aztán távolról is. 13 ponttal vezetett ebben a szakaszban a Körmend. Légiósai révén próbált feljebb kapaszkodni az OSE, de 10 pont körül állandósult a különbség. Végül a 30. percben elkezdett fogyni a hazaiak előnye, 73-69-re módosult az állás Stevenson büntetője után. Végezetül még Doktor kosara fért bele a hátralévő fél percbe (75-69).

Az utolsó negyedben Gholstont nem tudták tartani a körmendi védők, két akciójával 75-74-re feljött az Oroszlány. A vezetést aztán a 33. percben Gholston újabb triplája után sikerült átvennie a vendégeknek. A hazaiak Morgan révén egyenlítettek, de Gholston ismét távolról talált be. 88-88-nál újra egál lett a meccs, ahonnan Morgan hármasával a Körmend tudott elmozdulni. A nagy adok-kapokból végül a körmendiek jöttek ki jobban, köszönhetően annak is, hogy az utolsó támadásnál hiába próbálkozott a korábban szinte mindent bedobó Gholston kétszer is távolról, Thomas pedig egyszer, az egyenlítés már nem jött össze a vendégeknek (100-97).

+36 (34) 361-444