2024. szeptember 29.

Vereség a bajnoki rajton

A Pécs végig kézben tartva az összecsapást, 8 ponttal győzte le az OSE-t a felnőtt férfi kosárlabda bajnokság 1. fordulójában.

NKA Universitas Pécs - MVM-OSE Lions 81-73 (28-16, 12-17, 27-21, 14-19)

NKA Pécs: Nikolics 23/3, Brbaklic 5/3, Durmo 18/6, Meleg 3, Bacsovics 16. Csere: Scherer 7/3, Kollár -, Kerpel-Fronius 9, Herger.

Oroszlány: Ruják 2, Carter 14/6, Burton 24/3, Kenic 11/3, Dickerson 8. Csere: Takács Zs. 11/6, Csuti -, Illés 3/3, Szabadfi -, Werner.

Második esély után Durmo szerezte az első pontokat, Kenic kettőből egy büntetőt dobott be, majd az NKA légiósa bebizonyította, hogy kintről sem elveszett. Bacsovics zsákolt, Dickerson büntetőivel zárta le rossz sorozatát az Oroszlány, Bacsovics hozott össze egy 2+1-et, Dickerson egy pontot a vonalon hagyott, Nikolics ziccere után Váradi Kornél időt kért (12-4). Scherer középtávoli dobásával és Durmo triplájával már 13 ponttal lépett meg a házigazda, utóbbi a büntetőit is bedobta, Dickerson csak az elsőt, Kerpel-Fronius 2+1-et mutatott be. 7 perc alatt még mindig mezőnygól nélkül álltak a vendégek, Kenic legalább a két büntetőjét értékesítette, aztán egy triplával végre megtörte az oroszlányi jeget. Kerpel-Fronius kettesét Carter dobta vissza, utána pedig Csirke Ferenc is magához hívta játékosait. Carter hozta fel 10 pontra az Oroszlányt, Nikolics 50%-kal dolgozott a vonalról, Kenic kosara után viszont javított mezőnyből, ráadásul, faulttal együtt. 28-16

Szűk két perc telt el a második negyedből, amikor Carter és Dickerson játszott össze, Kerpel-Frounius közelijére Carter dobott egy távolit, Meleg egy büntetőt dobott be, Kenic is, Burton fejezett be egy gyors indítást amivel 7 pontra jött fel az OSE, a hazaiak időt is kértek (31-24). Az NKA támadójátéka továbbra is akadozott, 6 perc után csak három ponton álltak, Takács viszont pontos volt a sarokból, ezért is jött nagyon jókor a pécsieknek Kerpel-Fronius kettese, az oroszlányi aztán egy pontot a vonalon hagyott, Nikolics középtávolija után az OSE időt kért (35-28). A plusz egy után Burton talált be, Nikolics elkapta a fonalat, Durmo duplájával pedig ismét elérte a különbség a 10-et. A negyed utolsó másfél perce viszont a vendégeknek sikerült jobban, a nagyszünetben így hét pont választotta el a feleket. 40-33

Ruják kezdte meg a második félidőt, Brbaklic vágott be egy hármast, amit Carter azonnal visszadobott. Nikolics és Burton váltott kosarat, Brbaklic közelről sem rontott, majd ismét Burton és Nikolics következett. Durmo rángatta meg a gyűrűt, Burton ebben a periódusban egyszemélyben felelt a vendég pontokért, Meleg hozott két pontot a pécsieknek (54-44). Ki más, mint Burton dobott triplát, Durmo két büntetőt, Bacsovics volt erőszakos, Váradi Kornél pedig időt kért. Ismét Burton jött, Kerpel-Fronius adott nagy passzt Bacsovicsnak, Carter értékesítette a büntetőit (60-51). Scherer első hármasát süllyesztette el, a negyed vége pedig a hazaiaké volt, ennek köszönhetően az utolsó 10 percet 13 pontos előnyről várták. 67-54

Lassan kezdett mindkét csapat a záró etapban, összesen két pontot láthatott a pécsi közönség, azt is a vendégektől. Takács és Burton csente tovább a távolságot, mint az NKA továbbra sem találta a megoldást támadásban, Csirke Ferenc időt kért (67-60). Takács büntetőivel már csak öt pont volt a differencia, Scherer dobott fontos tempót, erre jött még Bacsovics 2+1-e. Takács egy triplát is bevágott, de Durmo két és Nikolics egy pontjával az utolsó másfél percre 10 pontos különbséggel érkeztünk meg. Innen már nem volt visszaút a vendégek számára, az NKA Univeristas Pécs így győzelemmel indította a szezont. 81-73

+36 (34) 361-444