2024. október 05.

Remekeltek az OKSE korábbi kajakosai Szegeden

2020 után ismét Szeged adott otthont a kajak-kenusok Olimpiai Reménységek Versenyének (ORV). A Maty-éren tarolt a 85 főből álló magyar válogatott.

Az ORV-n 44 ország kajakosa, kenusa indult 382 futamban, négy napon keresztül. A magyarok 14 aranyérmet, 15 ezüstöt és 10 bronzérmet szereztek, ezzel magasan az éremtáblázat első helyén végeztek. A mienk után a kanadaiak gyűjtötték a legtöbb érmet (8 arany, 4 ezüst, 3 bronz).

– A volt OKSE-s kajakosok tanulmányaikat Budapesten, valamint Székesfehérváron folytatják. Leskó Vivien a budapesti, Bacsányi Krisztina és Leskó Lili pedig a sukorói Kovács Katalin Akadémián kajakoznak tovább. Az eredményeiket azonban figyelemmel kísérjük, büszkék is vagyunk Rájuk – emelte ki Aszalós Miklós szakosztályvezető.

Nagy Zoltán Emlékverseny

Huszonkettedik alkalommal rendezték meg a nagymúltú Holt-Tiszán a fiatalon elhunyt kajakozó, Nagy Zoltán emléke előtt tisztelgő versenyt. Annak ellenére, hogy közben zajlott az ORV, 42 egyesület 498 versenyzője 670 hajóosztályban és 64 futamban indult. Bacsányi Krisztina kétszer is a dobogó legfelső fokára állhatott, továbbá Leskó Lili 2. helyezést ért el K2-ben.