Adventi fények gyúltak Oroszlányban
Oroszlányban vasárnap ünnepélyes keretek között megnyílt az idei adventi programsorozat. A nyitóesemény zenés és közösségi programokkal vezette be a résztvevőket az ünnepi időszakba.
A rendezvény a város főterén zajlott, ahol a szervezők több programelemmel készültek az érdeklődők számára. A Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója hangsúlyozta, hogy az idei advent különösen gazdag és több helyszínen kínál programokat.
Körtvélyfáy Zoltán, a kulturális intézmény igazgatója így fogalmazott:
– Elég komplex lesz most az adventünk, hiszen Majk is várja a látogatókat a Csendes éj programmal, amely kiváló helyszín, azonban korlátozott létszámmal, ezért regisztrációhoz kötött. A Kölcsey is hozza a megszokott adventi rendezvényeit. A tér gyönyörű dekorációi és a széleskörű vásár mellé igyekszünk a kulturális műsort is közelebb vinni.
Az ünnepség hivatalos részében beszédet mondott Takács Károly polgármester, Pápicsné Jakab Johanna evangélikus lelkész, valamint Deés Szilvia, az Oroszlány barátainak köre elnöke.
Takács Károly polgármester elmondta:
– Az Úr eljövetele, az adventus Domini bennünket csendre, szeretetre és várakozásra int. Ez a nap a katolikus újév kezdete, amikor négy héten át elcsendesedéssel és készülődéssel várjuk Jézus születését.
A lelkész így fogalmazott:
– Eljött az év négy hetes készülése, amely fényeket, adventi vásárt, dallamokat és közösségi élményeket ad. Adventi hangok, beszélgetések és a vásár forgataga kísérik ezt az időszakot.
Deés Szilvia gondolatai szintén az ünnepre való ráhangolódást erősítették:
– Advent idején mindannyian igyekszünk békét találni, miközben sietünk és intézzük a dolgainkat. A legnehezebb mégis az, hogy megálljunk, elcsendesedjünk, és egymásra figyeljünk. Eleink tudták, hogy az év végén erre van a legnagyobb szükségünk.
A beszédeket követően ünnepélyesen meggyújtották az adventi koszorú első gyertyáját, a hit lángját, amely szimbolikusan is megnyitotta az adventi időszakot. A gyertyagyújtást kulturális programok követték: a színpadon hagyományőrző egyesületek, iskolai csoportok és zenekarok váltották egymást. Fellépett többek között a Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület népdalköre, a Hunyadi Mátyás Általános Iskola tanulói és a Budapesti Ragtime Band.
A város adventi rendezvénysorozata a következő hetekben további kulturális, közösségi és hagyományőrző eseményekkel várja az érdeklődőket.
