A pályázat célja, hogy a társadalmi tevékenységet végző civil szervezetek az oroszlányi polgárokért végzett közérdekű tevékenységükhöz önkormányzati támogatást kapjanak.
Pályázatot nyújthatnak be a közművelődési, közérdekű társadalmi tevékenységet folytató non-profit jogi személyek, és az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 2. §. 6. pont b) és c) alpontjában meghatározott körbe tartozó civil szervezetek, feltéve, ha kérelmük vagy pályázatuk benyújtása előtt legalább 1 évvel bírósági nyilvántartásba vételre kerültek, az önkormányzat közigazgatási területén székhellyel rendelkeznek és Oroszlányban folytatnak rendszeres, alapító okiratban foglalt tevékenységet.
Természetes személyek és bíróság által nem bejegyzett, jogalanyisággal nem rendelkező klubbok, körök..stb közérdekű céljaik megvalósítása érdekében bejegyzett civilszervezet, vagy az Oroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár pályázata által, előbbiek felelősségvállalása mellett kaphatnak támogatást.
A pályázatból kizárásra kerül, illetve nem részesíthető támogatásban politikai párt, annak helyi szervezete és alapítványa, egyház, szakszervezet, munkástanács, biztosítótársaság, munkaadói és munkavállalói érdekképviseleti szervezet, valamint profit orientált szervezet. Továbbá az a szervezet, amely az előző évi pályázati elszámolási kötelezettségének nem tett eleget a támogatási megállapodásban foglaltak szerint addig, amíg ezen kötelezettségét nem teljesíti, amelynél a támogatás jogalap nélküli felhasználása miatt visszafizetési kötelezettség keletkezett, a visszakövetelő határozat meghozatalát követő két évig, illetve, amelynél a támogatás felhasználása nem rendeltetésszerűen történt a megállapítását követő 2 évig.
Oroszlány közigazgatási területén kívüli székhellyel rendelkező szervezet csak kivételes esetben támogatható önkormányzati vagy humanitárius érdekből.
Pályázni lehet:
- a) az iskolarendszeren kívüli, öntevékeny, önképző tanfolyamokra, előadásokra, szakkörökre, életminőséget és életesélyt javító tanulásra, felnőttoktatásra;
- b) a település környezeti, szellemi, művészeti értékeinek, hagyományainak feltárására, megismertetésére, a helyi művelődési szokások gondozására, gazdagítására, ennek során:
- ba) helytörténeti, településtörténeti rendezvényekre, eseményekre,
- bb) a helyi kulturális élet eseményeiről szóló dokumentumok gyűjtésére, közzétételére,
- bc) zenei rendezvényekre,
- bd) színházi- és táncművészeti rendezvényekre,
- be) irodalmi estékre, művészeti körökre;
- c) az egyetemes, a nemzeti és a nemzetiségi kultúra megismertetésére, gyarapítására,
- d) az ismeretszerző, amatőr alkotó, művelődő közösségek tevékenységének támogatására, művészeti és szellemi alkotóközösségek, műhelyek tevékenységére
- da) ismeretterjesztő előadásokra,
- db) képző-, és iparművészeti kiállításokra,
- dc) helyi alkotók számára bemutatkozási lehetőség biztosítására,
- dd) népművészeti és hagyományőrző közösségek programjaira, rendezvényeire,
- de) bányászhagyományok ápolására,
- df) amatőr művészeti és kézműves tevékenységi körökre, műhelyek programjaira;
- e) a helyi társadalom kapcsolat-rendszerének, közösségi életének, érdekérvényesítésének segítésére:
- ea) a civil közösségek számára bemutatkozási lehetőség biztosítására,
- eb) információ, tájékoztatás nyújtására a helyi művelődési lehetőségekről,
- ec) fórumok rendezésére,
- ed) kapcsolatépítésre a megyei, regionális és országos szervezetekkel,
- ee) önkéntes tevékenység fejlesztésére,
- ef) állatvédelmi és természetvédelmi tevékenység támogatására;
- f) a szabadidő kulturális célú eltöltéséhez a feltételek biztosítására, ezen belül:
- fa) közösségi tér biztosítására,
- fb) a városban tevékenykedő civil szervezetek, művészeti együttesek, vagy más művelődési szerveződések segítésére
- g) a gyermekek, fiatalok és idősek művelődési, művészeti és közösségi életének támogatására;
- h) a hátrányos helyzetű rétegek kulturális programokon való részvételének támogatására:
- ha) mentális kultúrát, önismeretet fejlesztő programokra, szociális és karitatív tevékenységre,
- hb) egészséges életmódra nevelésre, sportolást népszerűsítő programokra,
- hc) esélyegyenlőségi programokra;
- i) a környezetkultúra javítására, városesztétikai kultúra fejlesztésére;
- j) közrendvédelmi, tűzvédelmi és egyéb védelmi célú tevékenységre;
- k) városi és önkormányzati ünnepi évfordulókra, világnapok városi programjaira;
- l) egészség megőrzését, életmentést, gyógyítást szolgáló közösségi célú eszközökre, programok támogatására;
A pályázat benyújtásának határideje: 2017. március 15.
A pályázat elbírálásának határideje: 2017. április 15. A pályázatot a Társadalmi és Sportcélú Pályázatokat Bíráló Bizottság bírálja el.
A pályázatban a pályázó egyidejűleg több tevékenységre is kérhet támogatást.
Nagyobb helyi rendezvény szervezésére több civil szervezet közös pályázatot is benyújthat. Több szervezet együttesen is benyújthat pályázatot közösen megrendezendő programra, ilyen esetben pontosan meg kell jelölni a végrehajtásért és az elszámolásért felelős szervezetet.
Ugyanazon tevékenységre, célra kizárólag egyszer ítélhető meg támogatás.
A pályázatot a felhívás mellékletét képező pályázati adatlapon és költségvetési adatlapon kell benyújtani, amelyhez az ott feltüntetett mellékleteket is csatolni kell.
Amennyiben a pályázó a pályázatot hiányosan nyújtja be, a Társadalmi és Sportcélú Pályázatokat Bíráló Bizottság egy alkalommal írásban hiánypótlásra szólítja fel. A hiányt a kézbesítéstől számított 15 napon belül, jogvesztés terhe mellett pótolni kell. A határidő elmulasztása a pályázat elutasításával jár.
A támogatásban részesülők a támogatás összegével a támogatási megállapodásban foglaltaknak megfelelően kötelesek elszámolni, a pályázati felhívás mellékletét képező adatlapon. A kötelezettség megszegése a támogatás megvonásával, visszafizetésével, a megállapodás felmondásával jár. A támogatás csak a támogatási szerződésben meghatározott célra használható fel. A támogatás felhasználását a Polgármesteri Hivatal, illetve a támogatást nyújtó időközben is ellenőrizheti. Amennyiben az ellenőrzés során a céltól eltérő felhasználás tapasztalható, a jogalap nélkül felvett támogatás összegének visszafizetését kezdeményezi a támogatást nyújtó.
A pályázatot az alábbi címre kérjük eljuttatni:
Oroszlány Város Polgármesteri Hivatal
Jegyzői Titkárság
2840 Oroszlány, Rákóczi F. út 78.
A borítékra kérjük ráírni: „Társadalmi célú pályázat”
A pályázókat az elbírálás eredményéről értesítjük. A nyertes pályázóval a támogatás részletes feltételeiről önkormányzatunk megállapodást köt. A támogatásban részesülők a támogatás összegével a jogszabályban, valamint a támogatási megállapodásban foglaltaknak megfelelően kötelesek elszámolni. A kötelezettség megszegése a támogatás megvonásával, visszafizetésével, a megállapodás felmondásával jár. Felhívjuk a pályázók figyelmét arra, hogy a hatályos jogszabályok alapján a támogatást és az elszámolást a Társadalmi és Sportcélú Pályázatokat Bíráló Bizottság ellenőrzi.